پخش ویدیو

آموزش نگارش ششم

آموزش ویدئویی درس نگارش پایه ششم توسط سرکار خانم وحیدی  تدریس شده است دوره به صورت اپلیکیشن در اختیار شما قرار میگیرد که قابلیت نصب روی یک گوشی و یک کامپیوتر را دارد که بعد از نصب بدون نیاز به اینترنت و به صورت آفلاین میتوانید مشاهده نمایید در این آموزش  منطبق بر کتاب درسی نگارش پایه ششم ابتدایی در استودیو حرفه ای وبا استاد مجرب تدریس شده است که میتواند در یادگیری مفهومی شما مفید و موثر باشد
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
آموزش نگارش ششم

حق کپی ویدئو مجاز نمی باشد

شما اینجا هستید:

آموزش علوم ششم

سطح جلسه:

تدریس کتاب درسی

مدت ویدیو:

2ساعت و 47 دقیقه

مدرس:

خانم وحیدی

تدریس کتاب درسی
2ساعت و 47 دقیقه
30فایل
24 جلسه ویدئویی

توضیحات دوره

آموزش نگارش پایه ششم ابتدایی با جدیترین متدها

بر پایه‌ برنامه‌ی درسی فارسی ارائه شده از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، زبان‌آموزی از پایه اول ابتدایی تا پایه‌ی ششم ابتدایی، در واقع حرکتی از زبان به سوی ادبیات است. کتاب درسی نگارش پایه ششم ابتدایی با هدف کمک به دانش‌آموزان برای یادگیری بهتر شیوه‌ی درست نوشتن تالیف شده است. توجه کنید که در کتاب نگارش علاوه بر تمرین نوشتن یک متن چند خطی، تمرین‌ها و فعالیت‌ها مختلفی نیز با هدف آموزش بیشتر و بهتر ادبیات فارسی گنجانده شده است. ما در این مقاله به بررسی کتاب نگارش پایه ششم ابتدایی خواهیم پرداخت. لطفاً تا پایان مقاله آموزش نگارش پایه ششم با ما همراه باشید.

1 2

معرفی کتاب درسی و آموزش نگارش پایه ششم ابتدایی

کتاب نگارش فارسی پایه ششم ابتدایی به نوعی مکمل کتاب درسی فارسی پایه ششم ابتدایی محسوب می‌شود. مهم‌ترین ویژگی کتاب نگارش پایه ششم ابتدایی این است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا از مطالبی که در کتاب فارسی این پایه یاد می‌گیرند به صورت عملی و برای نوشتن یک متن منسجم، معنادار و خوب استفاده کنند. مولفان کتاب نگارش پایه ششم اعلام کرده‌اند که هدفشان از تالیف کتاب نگارش پایه ششم ابتدایی تربیت نویسنده نیست. بلکه می‌خواهند سطح توانایی دانش‌آموزان را در نوشتن افزایش دهند، با این حال اگر دانش‌آموزی قصد دارد در آینده به یک نویسنده تبدیل به شود، کتاب نگارش می‌تواند به او در برداشتن اولین قدم کمک کند.

2 2

کتاب درسی نگارش پایه ششم ابتدایی همگام با کتاب درسی فارسی پایه ششم ابتدایی پیش رفته و تمرین‌های هر فصل کتاب نگارش با توجه به تمرین‌های کتاب درسی فارسی پایه ششم تنظیم شده است. به این ترتیب کتاب نگارش خواهد توانست به دانش‌آموزان برای تمرین دانش‌های زبانی که در درس فارسی پایه ششم یاد می‌گیرند، کمک کند. توجه کنید که نکته مهم در اینجا این است که در تالیف کتاب نه تنها به نوشتن درست و منسجم یک متن به عنوان انشا، بلکه به یادگیری املای درست کلمات نیز توجه شده است.

زیرا یکی از فاکتورهای مهم در نوشتن یک متن کامل، توجه به این مورد است که املای تمامی کلمات کاملاً درست باشد. به همین جهت مولفان تمرین‌هایی را نیز در جهت آموزش شیوه‌ی صحیح املا و نوشتن کلمات در کتاب درسی نگارش پایه ششم ابتدایی قرار داده‌اند.

3 2

سر فصل‌های کتاب نگارش فارسی پایه ششم ابتدایی

کتاب درسی نگارش پایه ششم ابتدایی در 6 فصل تالیف شده است و کاملا همگام و مطابق با کتاب درسی فارسی این پایه است. در مبحث آموزش نگارش بهتر است به این نکته توجه کنید که دو تا از دروس کتاب نگارش پایه ششم ابتدایی نیز مانند کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی، «آزاد» نام داشته و دانش‌آموزان باید متناسب با خلاقیت خود این دو درس را تکمیل کنند. فعالیت‌ها و تمرین‌های کتاب نگارش پایه ششم ابتدایی به طور کلی شامل فعالیت‌های مرتبط با املا و دانش زبانی، نگارش، کارگاه نویسندگی، درک متن، هنر و سرگرمی است.

توجه کنید که هر کدام از این قسمت‌ها و فعالیت‌ها با هدف پرورش یکی از مهارت‌های نوشتن در کتاب قرار داده شده‌اند و قسمت هنر و سرگرمی که در انتهای فصل‌های کتاب گنجانده شده است برای مرور مطالب ارائه شده در کتاب است.

آموزش اول ابتدایی

آموزش اول ابتدایی

تمامی دروس اول ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

تمامی دروس دوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

تمامی دروس سوم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

تمامی دروس چهارم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

تمامی دروس پنجم ابتدایی

آموزش ششم ابتدایی

تمامی دروس ششم ابتدایی

آموزش پایه هفتم

آموزش پایه هفتم

تمامی دروس پایه هفتم

آموزش پایه هشتم

آموزش پایه هشتم

تمامی دروس پایه هشتم

آموزش پایه نهم

آموزش پایه نهم

تمامی دروس پایه نهم

آموزش پایه دهم

آموزش پایه دهم

تمامی دروس پایه دهم

آموزش پایه یازدهم

آموزش پایه یازدهم

تمامی دروس پایه یازدهم

آموزش پایه دوازدهم

آموزش پایه دوازدهم

تمامی دروس پایه دوازدهم

نظرات دانشجویان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش نگارش ششم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *