خرید پکیج دوم ابتدایی
پکیج کامل آموزش دوم دبستان استاد اجازه با ساعت‌ ها محتوای آموزشی منطبق بر کتاب درسی، اومده تا تمام مشکلات درسی دانش‌ آموزان رو برطرف کنه! خیالت راحت با داشتن این پکیج پایه دوم دبستان، دیگه احتیاجی به هیچ معلم خصوصی، منابع درسی و یا کلاس تقویتی نداری.

30% تخفیف ویژه

آموزش دوم ابتدایی ( تمامی دروس )

آموزش ریاضی دوم دبستان به روش جدید و خلاقانه مقدمه آموزش ریاضی دوم دبستان، یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین آموزش‌ها ب...

456,000 تومان

فیلم آموزش فارسی دوم دبستان رایگان آموزش فارسی دوم دبستان اگر بر اساس روش‌های کاربردی و صحیح صورت گیرد می‌تواند به ای...

240,000 تومان

آموزش قران دوم دبستان قرآن دوم دبستان درس اول قران دوم دبستان درس دوم قران دوم دبستان درس اول قران دوم دبستا...

150,000 تومان

آموزش نگارش دوم دبستان با ویدئو رایگان مقدمه آموزش نگارش دوم دبستان آموزش نگارش دوم دبستان، یکی از شیرین‌ترین اما مهم...

240,000 تومان

آموزش هدیه های آسمانی دوم دبستان آموزش هدیه های آسمانی دوم ابتدایی یکی از مواردی است که دانش آموزان و مدرسان زیادی بر...

215,000 تومان

آموزش علوم دوم دبستان درس علوم یکی از مهم‌ترین دروس در تمامی مقاطع تحصیلی است. هدف از آموزش مفاهیم در این درس، درک وا...

150,000 تومان

آموزش دوم ابتدایی و نکات ضروری مربوط به این مقطع تحصیلی

آموزش دوم ابتدایی و نکات ضروری ان

آموزش دوم ابتدایی و مقدمه ای بر آن

آموزش دوم ابتدایی همچون آموزش سایر مقاطع پایه ی دبستان از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت تدریس صحیح به دانش آموزان می تواند تاثیر و نقش بسزایی در پیشرفت تحصیلی آن ها ایفا نماید.
به دلیل اهمیت بالای مقطع دوم ابتدایی در بین مقاطع تحصیلی پایه، امروزه مقالات زیادی در این باره و در جهت آموزش جذب حداکثری دانش آموز به یادگیری دروس این مقطع تالیف شده است که نشان از حساسیت و نقش مهم آن در میان سایر مقاطع تحصیلی دانش آموزان دارد. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با آموزش دوم ابتدایی، دروس دوم ابتدایی و همچنین روش تدریس دوم ابتدایی بیشتر آشنا سازیم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.
کتاب های دوم دبستان (ابتدایی)
مقطع دوم ابتدایی شامل دروس پایه و بسیار مهم زیر می باشد:

کتاب فارسی دوم دبستان
کتاب ریاضی دوم دبستان
کتاب قرآن دوم دبستان
کتاب هدیه های آسمانی دوم دبستان
آموزش نگارش دوم دبستان
آموزش علوم دوم دبستان
آموزش هدیه های آسمانی دوم دبستان

هر یک از دروس فوق الذکر، نقش بسیار سازنده ای در تعلیم و تربیت دانش آموزان مقطع دوم ابتدایی و همچنین آماده سازی آن ها جهت یادگیری زبان فارسی و علوم جدیدتر دارد. به دلیل نقش مهم این دروس در رشد و پرورش کودکان، همواره سعی بر ارائه ی روش های تدریس سریعتر و قوی تر بوده است که در بخش بعد به این مورد خواهیم پرداخت.

روش تدریس یا آموزش دوم ابتدایی

طبیعتا یک آموزگار جهت افزایش بهره وری از دانش آموزان و رشد هرچه بیشتر تحصیلی و یادگیری آنان بایستی در گام اول، شناخت کافی در رابطه با روحیات، اخلاقیات و ویژگی های رفتاری دانش آموزان خود در این مقطع داشته باشد تا متناسب با روحیات آن ها، روش تدریس مناسب را برگزیند.
روش های مختلفی جهت تدریس آموزش دوم ابتدایی وجود دارد، از جمله شعرگویی، قصه گویی، گردش های علمی و اردویی، بهره گیری و استفاده از فیلم ها و ویدیوهای آموزشی، استفاده از نقاشی و تصاویر جذاب و آموزنده و … .

آموزش ریاضی دوم دبستان

آموزش ریاضی دوم دبستان

درس ریاضی دوم ابتدایی بر خلاف درس ریاضی اول دبستان که به روش سرگرم کننده و تا حدی بازی گونه به دانش آموزان تدریس می شود، از سطح بالاتر و حساس تر و پرمحتواتری برخوردار است. در این مقطع، دانش آموزان به طور کاملا جدی تر به یادگیری علم ریاضی و محاسبات می پردازند.
همچنین ارتباط دانش آموز با درس ریاضی در این مقطع مقداری قوی تر از قبل خواهد شد. آموزش آموزش ریاضی دوم دبستان بایستی به گونه ای باشد که دانش آموز بتواند با مسائل ریاضی و محاسبات در زندگی روزمره اش استفاده کند و به اهمیت این درس و نقش آن در زندگی شخصی بیش از پیش پی ببرد.

آموزش فارسی دوم دبستان

آموزش فارسی دوم دبستان

آموزش فارسی دوم دبستان همچنان از اهمیت بالایی در مقطع دبستان برخوردار است. در مقطع دوم دبستان، دانش آموز با یادگیری درس فارسی قدرت بیشتری در بیان کلمات، تلفظ صحیح واژگان و بکارگیری آن ها در جهت برقراری ارتباط با سایرین به دست می آورد و همین امر می تواند شیرینی درس فارسی دوم دبستان برای دانش آموز را افزایش دهد.
هنر خوب شنیدن نیز از جمله فواید یادگیری درس فارسی دوم دبستان است که دانش آموز را برای یادگیری صحیح تر مباحث و علوم جدید مهیا می سازد.

آموزش قرآن دوم دبستان

آموزش قرآن دوم دبستان

دانش آموزان در مقطع اول ابتدایی، با یادگیری درس قرآن توانایی قرائت چندین سوره از کتاب قرآن کریم را فرا می گیرند و با تعدادی از داستان های بسیار آموزنده ی قرآنی و جذاب آشنا می شوند. در مقطع دوم ابتدایی، دانش آموزان بیش از پیش با رسم الخط عربی و قرآنی و همچنین سوره های جدیدتر و از جمله بیان و لحن و تلفظ صحیح تر و قوی تر و جدی تر آیات قرآن کریم آشنا می شوند.
آموزش قران دوم دبستان نقش بسزایی در یادگیری کتاب قرآن توسط دانش آموزان مقطع ابتدایی و برقراری ارتباط با آیات الهی دارد و همین امر سبب شده که روش های متعددی جهت تدریس قوی تر این درس ارائه شده است.

آموزش دوم ابتدایی

سخن آخر درباره آموزش دوم ابتدایی
آموزش دوم ابتدایی از حساسیت های ویژه ای برخودار است چرا که دانش آموزان در این مقطع سنی، روحیات خود و بسیار حساس و ظریف خود را دارند و از طرفی ممکن است اندکی خجالتی نیز باشند و همچنین ترس از ریسک و انجام بعضی کارها داشته باشند.
همچنین می توان انتظار بداخلاقی دانش آموز دوم دبستان در زمان تدریس به آن ها را نیز داشت و تمام این چالش ها پیش پای معلمان است و همین موارد سبب می شود که آموزش دوم دبستان با حساسیت هایی همراه باشد. امیدواریم اطلاعات مفیدی رو در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده باشیم. لطفا انتقادات، پیشنهادات، نظرات و همچنین تجربیات خودتون رو در این مورد با ما و سایر کاربران در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.