پخش ویدیو

آموزشی فارسی ششم

آموزش ویدئویی درس فارسی پایه ششم توسط سرکار خانم وحیدی  تدریس شده است دوره به صورت اپلیکیشن در اختیار شما قرار میگیرد که قابلیت نصب روی یک گوشی و یک کامپیوتر را دارد که بعد از نصب بدون نیاز به اینترنت و به صورت آفلاین میتوانید مشاهده نمایید در این آموزش  منطبق بر کتاب درسی علوم پایه فارسی ابتدایی در استودیو حرفه ای وبا استاد مجرب تدریس شده است که میتواند در یادگیری مفهومی شما مفید و موثر باشد
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
آموزشی فارسی ششم

حق کپی ویدئو مجاز نمی باشد

شما اینجا هستید:

سطح جلسه:

کتاب درسی ششم

مدت ویدیو:

6 ساعت و 34 دقیقه

مدرس:

خانم وحیدی

کتاب درسی ششم
6 ساعت و 34 دقیقه
30فایل
17جلسه

توضیحات دوره

آموزش فارسی ششم ابتدایی با بروزترین متدهای آموزشی

کتاب فارسی ششم دبستان یکی از اصلی‌ترین دروس‌ دوران ابتدایی محسوب می‌شود. زیرا در طی سالیان طولانی و متمادی، ادبیات دریچه‌ای برای بیان عقاید و باورهای جوامع بشری بوده است. متاسفانه برخی از افراد آموزش کتاب‌های درسی مانند کتاب درسی فارسی ششم ابتدایی را بیهوده دانسته و برای مطالعه‌ی ادبیات ارزشی قائل نمی‌شوند. این درحالی که با مطالعه ادبیات هر دوران می‌توان به عقاید، فلسفه‌ی وجودی، تاریخ، سیاست و قوانین حاکم بر آن دروان دست یافت، در نتیجه مطالعه ادبیات اهمیتی ورای تصور دارد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی بپردازیم. لطفاً تا پایان مقاله آموزش فارسی ششم دبستان با ما همراه باشید.

1 1

ضرورت مطالعه و حضور کتاب درسی فارسی در دوران ابتدایی

کتاب درسی فارسی ششم ابتدایی یکی از دروس اصلی دوران ابتدایی به شمار می‌آید. افراد با مطالعه‌ی ادبیات جهان می‌توانند به پیام‌ها و بینش‌های نهفته در ادبیات، تجربیات و اشتباهات شخصیت‌ها در طول تاریخ دست یابند. مطالعه ادبیات به نوعی کسب جهان بینی است، چرا که افراد با مطالعه یاد می‌گیرند که دیگران در مواجه با شرایط و رویکردهای مختلف زندگی چگونه برخورد کرده‌اند و به چه نتایجی دست یافته‌اند. تمامی این موارد بیانگر این موضوع هستند که مطالعه‌ی ادبیات چقدر مهم و ارزشمند است.

توجه کنید که مولفان کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی در هنگام تالیف کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی به تمامی این موارد توجه داشته‌اند. در نتیجه کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی شامل اشعار، روایت‌ها و داستان‌های مختلف و همچنین بررسی جنبه‌های متفاوتی از رفتار و عواطف انسانی هستند.

3 1

بررسی کتاب و آموزش فارسی ششم دوران دبستان

کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی دارای شش فصل بوده و شامل اشعار، حکایت‌ها و داستان‌هایی از بهترین شعرا و نویسندگان ایرانی است. بخش پایانی کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی نیز طبق روال همیشگی کتاب‌های درسی فارسی به واژه نامه اختصاص یافته است. در پایه‌های پایین‌تر دوران ابتدایی، هدف از گنجاندن کتاب فارسی در برنامه‌ی دانش‌آموزن، آموزش مهارت‌های خواندن و نوشتن به آن‌ها بوده است. اما در پایه های بالاتر تلاش شده است تا دانش‌آموزان به عنوان یک ایرانی، بتوانند به خوبی متون فارسی را مطالعه و درک کنند.

توجه کنید که به این ترتیب با آموزش فارسی ششم دبستان، برای دانش‌آموزان این فرصت فوق العاده ایجاد شده است تا علاوه بر دانستن و آموختن نظرات نویسندگان مختلف، به توانایی مقایسه دیدگاه‌های خود و دیگران نیز دست یابند. دانش‌آموزان با مطالعه ادبیات خواهند توانست تا صحت یک بینش را که بر خلاف جهان بینی خودشان است، مورد آزمایش قرار دهند. در نهایت محصلان این امکان را خواهند داشت تا سر انجام به افرادی عمیق، فروتن‌، خودآگاه و آشنا با فرهنگ‌های مختلف تبدیل شوند. تمامی موارد اشاره شده در این بخش بیانگر اهمیت بالای تدریس ادبیات در مدارس و در دوران ابتدایی است.

4 1

 

ممکن است این طور به نظر برسد که موارد اشاره شده در این مقاله متناسب با توانایی محصلان در دوران ابتدایی نیست. اما بهتر است بدانید که پژوهشگران حوزه کودک بیان کرده‌اند که علاقه به کتابخوانی از زمان کودکی در کودکان ایجاد خواهد شد و سپس در بزرگسالی نیز با آن‌ها خواهد ماند.

آموزش اول ابتدایی

آموزش اول ابتدایی

تمامی دروس اول ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

تمامی دروس دوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

تمامی دروس سوم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

تمامی دروس چهارم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

تمامی دروس پنجم ابتدایی

آموزش ششم ابتدایی

تمامی دروس ششم ابتدایی

آموزش پایه هفتم

آموزش پایه هفتم

تمامی دروس پایه هفتم

آموزش پایه هشتم

آموزش پایه هشتم

تمامی دروس پایه هشتم

آموزش پایه نهم

آموزش پایه نهم

تمامی دروس پایه نهم

آموزش پایه دهم

آموزش پایه دهم

تمامی دروس پایه دهم

آموزش پایه یازدهم

آموزش پایه یازدهم

تمامی دروس پایه یازدهم

آموزش پایه دوازدهم

آموزش پایه دوازدهم

تمامی دروس پایه دوازدهم

نظرات دانشجویان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزشی فارسی ششم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *