پخش ویدیو

آموزش قران چهارم دبستان

فیلم آموزش قرآن پایه چهارم ابتدایی از اول به صورت گام به گام تدریس شده است. این دوره توسط خانم نسترن بیات تدریس شده است این دوره به صورت فیلم با کیفیت بالا در استودیو حرفه ای تولید و عرضه شده است. دانش آموزانی که قصد تقویت پایه تحصیلی ، یادگیری آزمایش ها و نتیجه گیری را دارند این پکیج میتواند انتخاب مناسبی برای آنها باشد
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
آموزش قران چهارم دبستان

حق کپی ویدئو مجاز نمی باشد

شما اینجا هستید:

آموزش ویدیویی قران چهارم ابتدایی

سطح جلسه:

مبتدی تا پیشرفته

مدت ویدیو:

بیش از 4 ساعت

مدرس:

نسترن بیات

مبتدی تا پیشرفته
بیش از 4 ساعت
30فایل
13 جلسه

توضیحات دوره

آموزش قرآن چهارم دبستان

مقدمه

یکی از دروس پایه چهارم دبستان آموزش قرآن است. هدف از آموزش قرآن چهارم دبستان علاوه بر بالا بردن توانایی روخوانی و روانخوانی دانش‌آموزان، درک بیشتر معنای آیات و آشنایی با داستان‌های قرآنی است.

البته جهت کسب مهارت در روخوانی قرآن تمرین و تکرار مستمر نیاز است، از این رو باید بیش از یک روز در هفته به آموزش قرآن پرداخته شود. در این کتاب برای انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن کریم از داستان‌های پر معنا و زیبا به همراه جملات حکمت‌ آمیز قرآنی استفاده شده است. در این مطلب قصد داریم در رابطه با قرآن چهارم دبستان اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

علاوه بر آموزش دروس به صورت تک درس میتوانید پکیج آموزش چهارم ابتدایی را نیز در استاد اجازه مشاهده و تهیه نمایید.

فیلم آموزش قرآن چهارم ابتدایی

فیلم آموزش قرآن چهارم ابتدایی

نتایج تحقیقات نشانگر آن است که بیش از 83 درصد یادگیری در دانش‌آموزان از راه مشاهده صورت می‌گیرد. بنابراین می‌توان از طریق استفاده از فیلم آموزشی قرآن چهارم ابتدایی قدرت یادگیری در دانش‌آموزان را بالا برد.

به علاوه آنچه هرم یادگیری نشان می‌دهد این است که به خاطر سپردن مطالب آموزشی با مشاهده فیلم حدود 3 برابر بیشتر از مطالعه کتاب قرآن است. از طریق فیلم آموزش قرآن چهارم دبستان 30 درصد مطالب و مفاهیم آموزشی در طی دو هفته به ذهن سپرده می‌شود.

از این رو می‌توان از مطالب گفته شده چنین برداشت کرد که استفاده از فیلم‌های آموزشی اثر بیشتری روی یادگیری خواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می‌شود که معلمان برای آموزش مفاهیم قرآنی استفاده از فیلم آموزشی را در برنامه کاری خود قرار دهند.

مزایای استفاده از فیلم آموزشی قرآن چهارم دبستان

یکی از بهترین روش‌های یادگیری قرآن چهارم دبستان استفاده از فیلم آموزشی است. به کاربردن فیلم آموزشی جهت یادگیری دانش آموزان مزایای فراوانی دارد. از جمله فواید فیلم آموزشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برقرای تعامل آموزشی

یکی از مهم‌ترین فواید مشاهده فیلم آموزش قرآن چهارم دبستان برقراری تعامل یادگیری با مخاطبان است. اکثر معلمان به این باور رسیده‌اند که میزان یادگیری از طریق مشاهده تصاویر نسبت به خواندن متن کتاب بیشتر است. در واقع تصاویر در مقایسه با متن کتاب آموزشی مدت زمان بیشتری در ذهن دانش‌آموزان باقی خواهد ماند.

فهم بهتر و سریع تر مفاهیم

در شرایطی که پایه دانش‌آموزان در زمینه مفاهیم قرآنی ضعیف باشد نباید جهت آموزش فقط به کتاب اکتفا کرد. یکی از راهکارهای کاربردی که منجر به رفع ضعف‌های یادگیری می‌شود، مشاهده فیلم آموزش قرآن است. با استفاده از این روش درک قواعد قرآنی آسان‌تر خواهد شد. به علاوه دانش‌آموزان در طی مدت زمان کم اطلاعات بیشتری کسب خواهند کرد.

امکان دسترسی به بهترین معلمان آموزشی

دسترسی به معلمان نمونه به راحتی امکان‌پذیر نخواهد بود. به علاوه شرکت در کلاس‌های آموزشی حضوری این معلمان هزینه زیادی دارد. از این رو دانش‌آموزان با تهیه فیلم آموزشی می‌توانند با صرف هزینه کمتر مفاهیم قرآنی را بیاموزند.

افزایش انگیزه یادگیری در دانش‌آموزان

یکی از مواردی که روی میزان یادگیری اثر می‌گذارد میزان جذابیت مطالب آموزشی آن است. در این شرایط استفاده از فیلم‌های آموزشی جذاب می‌تواند راهکار مناسبی باشد. مشاهده فیلم‌های آموزشی میزان انگیزه دانش‌آموزان برای یادگیری را نیز بیشتر خواهد کرد. میزان جذابیت فیلم آموزشی یادگیری قرآن به موارد زیادی همچون نوع موسیقی، کیفیت فیلم و… بستگی دارد.

سوالات قرآن چهارم دبستان

سوالات قرآن چهارم دبستان

یکی از فاکتورهایی که روی ماندگاری مطالب قرآنی در ذهن دانش‌آموزان موثر است مطالعه سوالات قرآن چهارم دبستان است. این نمونه سوالات جهت آمادگی بیشتر دانش‌آموزان برای امتحانات طراحی شده‌اند. والدین می‌توانند با مراجعه به سایت‌های آموزشی نمونه سوالات را دانلود کنند. همچنین مطالعه نمونه سوالات سال‌های گذشته و یا سوالات طراحی شده توسط دیگر مدارس منجر به تقویت آموزش قرآن چهارم دبستان و بهبود نقاط ضعف دانش‌آموزان خواهد شد. بایستی خاطر نشان کرد که علاوه بر مشاهده فیلم آموزشی و مطالعه نمونه سوالات امتحانی، تهیه گام به گام قرآن چهارم ابتدایی نیز می‌تواند سبب بهبود امر یادگیری شود.

گام به گام قرآن چهارم ابتدایی با جواب

گام به گام قرآن چهارم ابتدایی با جواب

آموزش قرآن پایه چهارم دبستان جزو دروسی محسوب می‌شود که یادگیری آن توسط دانش‌آموزان ضروری است. دانش‌آموزان باید بتوانند به راحتی سوالات قرآنی را پاسخ دهند. درس آموزش قرآن نمونه سوالات و تمرینات زیادی دارد که احتمال اینکه برخی از دانش‌آموزان قادر به پاسخگویی به سوالات نباشند زیاد خواهد بود. همچنین دانش‌آموزان جهت رفع اشکالاتی که در ارتباط با مفاهیم قرآنی دارند به معلم قرآن خود دسترسی نخواهند داشت. در این شرایط بهترین راهکار تهیه گام به گام قرآن چهارم ابتدایی با جواب است. این کتاب آموزشی شامل بخش خلاصه‌گویی مطالب درسی همراه با پاسخ تشریحی به سوالات و تمرینات کتاب قرآن است. تمامی پاسخ‌هایی که در کتاب گام به گام آموزش قرآن ارائه می‌شود صحیح و کامل است و تحت نظر کارشناسان با تجربه طراحی شده است.

اگر جزو والدینی هستید که می‌خواهید فرزندتان کلیه نکته‌های درس آموزش قرآن را مرحله به مرحله یاد بگیرد، خرید کتاب گام به گام آموزش قرآن چهارم بهترین گزینه خواهد بود. بخش‌های مختلف گام به گام آموزش قرآن شامل بخش پاسخگویی به سوالات آزمون، فعالیت‌های کتاب و کلیه تمرینات مربوط به کتاب است. دانش‌آموزان پایه چهارم می‌توانند با خرید و مطالعه تمرینات کتاب گام به گام شیوه درست حل سوالات مربوط به آموزش قرآن را فرا بگیرند.

معنی کلمات قرآن چهارم با جواب

معنی کلمات قرآن چهارم با جواب

درک مفهوم کلمات قرآن چهارم برای بسیاری از دانش‌آموزان بسیار سخت است. در نتیجه والدین به دنبال راهی هستند که آموزش قرآن چهارم دبستان و یادگیری مفاهیم قرآنی برای فرزندشان راحت‌تر شود. در حال حاضر انواع مختلفی از کتاب‌های کمک آموزشی در بازار موجود است که دارای معنی کلمات قرآن چهارم با جواب هستند. دانش‌آموزان با تهیه این کتاب می‌توانند معنی کلمات قرآن را بهتر درک کنند.

عکس کتاب قرآن چهارم دبستان

عکس کتاب قرآن چهارم دبستان

مهم‌ترین بخش کتب درسی که سبب جذابیت بیشتر آن می‌شود، عکس روی جلد کتاب است. در واقع پیامی که از طریق عکس روی جلد منتقل می‌شود باید بیانگر محتوای کتاب باشد. عکس کتاب قرآن چهارم دبستان به خوبی طراحی شده است چرا که قرآن بهار دل‌هاست و خواندن آن منجر به درمان دردها خواهد شد. به علاوه استفاده از تصاویر گرافیکی با رنگ‌های شاد زیبایی جلد کتاب قرآن را دو چندان کرده است. جهت مشاهده عکس جلد کتاب قرآن پایه چهارم کافی است نام کتاب را در یکی از مرورگرها تایپ کنید پس از کلیک بر روی آیکون ذره بین عکس کتاب با ابعاد مختلف را مشاهده خواهید کرد.

سوالات قرآن چهارم ابتدایی درس به درس

سوالات قرآن چهارم ابتدایی درس به درس

معلمان برای موفقیت در امتحانات به دانش‌آموزانی که در درک مفاهیم قرآنی ضعیف هستند تهیه کتاب سوالات قرآن چهارم ابتدایی درس به درس را پیشنهاد می‌کنند. این کتاب‌ها حاوی تعداد زیادی سوال امتحانی در پایان هر درس هستند. حل تمرین مناسب هر درس به یادگیری بیشتر مفاهیم قرآنی کمک خواهد کرد. یکی از نکاتی که در زمان حل سوالات قرآنی باید رعایت کنید این است که ابتدا دانش‌آموز باید به سوالات به صورت کامل جواب دهد سپس جهت چک کردن به قسمت پاسخنامه مراجعه کند.

چگونه کتاب آموزش قرآن چهارم دبستان را مطالعه کنیم؟

نحوه مطالعه و برنامه‌ریزی قرآن چهارم دبستان روی پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان بسیار موثر است. به نظر شما کتاب آموزش قرآن را باید چگونه مطالعه کرد؟ در ادامه مطلب در این زمینه بیشتر توضیح خواهیم داد.

فاصله بین مطالعه کوتاه ولی پیوسته باشد

روش مطالعه کتاب آموزش قرآن چهارم دبستان باید به صورت پیوسته باشد ولی باید با فاصله زمانی کم انجام شود. به دلیل ‌اینکه مطالعه دروس به شکل پشت سر هم سبب خستگی دانش‌آموز خواهد شد. از این رو توصیه می‌شود که درس خواندن در فاصله کوتاه از هم ولی به شکل پیوسته انجام شود. همچنین می‌توانید پس از اتمام مطالعه قرآن چهارم دبستان نمونه سوالات مربوط به هر درس را نیز حل کنید.

زمانی برای استراحت در نظر بگیرید

اگر مدت زمان طولانی کتاب آموزش قرآن کریم را مطالعه کنید و هیچ استراحتی نداشته باشید مغز دچار استرس خواهد شد. مطالعات نشان‌ می‎‌دهد موقعی که مغز در حال استراحت است اطلاعات جدید را دریافت نخواهد کرد و اگر اطلاعاتی هم دریافت کند زود فراموش خواهد کرد. در نتیجه بهترین کار این است که برای افزایش کارایی مغز و بالا بردن سطح یادگیری تایم‌هایی را جهت استراحت تعیین کنید.

توجه به سلامتی و شرایط جسمانی

درصد یادگیری مغز انسان موقعی که در شرایط آرامش است بیشتر خواهد بود. این در حالی است که ذهن در شرایطی عصبانیت، خستگی زیاد و… به شکل شتاب‌زده عمل می‌کند. در نتیجه موقعی که شرایط روحی مساعدی ندارید مطالعه کتاب آموزش قرآن پایه چهارم را به زمان دیگری موکول کنید.

پس از یادگیری مفاهیم مرور درس را فراموش نکنید

هر نکته‌ای مهمی که در زمان مطالعه کتاب قرآن چهارم یاد گرفتید را باید همان روز مرور کرد در غیر این صورت از ذهن پاک خواهد شد. به دلیل اینکه بسیاری از مفاهیمی که فراگر‌فته‌اید درون حافظه کوتاه مدت شما قرار دارد که اگر مرور نشوند فراموش خواهند شد. البته در کنار مرور کردن مطالبی که یاد گرفته‌اید استفاده از گام به گام قرآن پایه چهارم نیز بسیار موثر خواهد بود.

کلام آخر

یکی از اهداف تالیف کتاب آموزش قرآن چهارم دبستان یادگیری نحوه روخوانی قرآن به دانش‌آموزان است. به علاوه معلمان تلاش می‌کنند تا میزان انگیزه و علاقه آن‌ها برای خواندن قرآن بالا ببرند.

از دیگر اهداف کتاب قرآن چهارم می‌توان به آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با سوره‌های کوتاه قرآن اشاره کرد. از این رو باید به خاطر بسپارید که آموزش قرآن کریم به دانش‌آموزان یک آموزش معمولی نیست و باید در نحوه تدریس مفاهیم قرآنی بسیار دقت شود.

 

آموزش اول ابتدایی

آموزش اول ابتدایی

تمامی دروس اول ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

تمامی دروس دوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

تمامی دروس سوم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

تمامی دروس چهارم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

تمامی دروس پنجم ابتدایی

آموزش ششم ابتدایی

تمامی دروس ششم ابتدایی

آموزش پایه هفتم

آموزش پایه هفتم

تمامی دروس پایه هفتم

آموزش پایه هشتم

آموزش پایه هشتم

تمامی دروس پایه هشتم

آموزش پایه نهم

آموزش پایه نهم

تمامی دروس پایه نهم

آموزش پایه دهم

آموزش پایه دهم

تمامی دروس پایه دهم

آموزش پایه یازدهم

آموزش پایه یازدهم

تمامی دروس پایه یازدهم

آموزش پایه دوازدهم

آموزش پایه دوازدهم

تمامی دروس پایه دوازدهم

نظرات دانشجویان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش قران چهارم دبستان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *