پخش ویدیو

آموزش علوم ششم

آموزش ویدئویی درس علوم پایه ششم توسط سرکار خانم وحیدی  تدریس شده است دوره به صورت اپلیکیشن در اختیار شما قرار میگیرد که قابلیت نصب روی یک گوشی و یک کامپیوتر را دارد که بعد از نصب بدون نیاز به اینترنت و به صورت آفلاین میتوانید مشاهده نمایید در این آموزش  منطبق بر کتاب درسی علوم پایه ششم ابتدایی در استودیو حرفه ای وبا استاد مجرب تدریس شده است که میتواند در یادگیری مفهومی شما مفید و موثر باشد
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
آموزش علوم ششم

حق کپی ویدئو مجاز نمی باشد

شما اینجا هستید:

فیلم آموزش علوم ششم

سطح جلسه:

کتاب درسی ششم

مدت ویدیو:

7ساعت و 47 دقیقه

مدرس:

خانم وحیدی

کتاب درسی ششم
7ساعت و 47 دقیقه
30فایل
14جلسه

توضیحات دوره

آموزش علوم پایه ششم ابتدایی با جدیترین متدها

مولفان و تهیه کنندگان کتاب علوم ششم ابتدایی تلاش کرده‌اند تا دانش آموزان با قرار گرفتن در موقعيت‌هاي واقعي، دريابند که در زندگي همواره با مسائلی روبه‏رو خواهند شد. در نتیجه لازم است تا آموزش‌های لازم برای حل این مسائل را دریافت کرده و به این ترتیب در طول زندگی خود به یک فرد موفق تبدیل خواهند شد. ما در این مقاله به بررسی کتاب درسی علوم پایه ششم ابتدایی خواهیم پرداخت. لطفاً تا پایان مقاله آموزش علوم پایه ششم ابتدایی با ما همراه باشید.

1 3

بررسی کتاب و آموزش علوم پایه ششم ابتدایی

كتاب علوم پایه ششم ابتدايي در 14 درس و 95 صفحه تالیف شده است. اولین درس این کتاب با عنوان زنگ علوم در کتاب‌های تمام پايه‏های ابتدایی وجود دارد. به این ترتیب در سال اول ابتدایی به پرورش مهارت مشاهدۀ دقيق و به كارگيري دقیق حواس پرداختند و در سال دوم بر مهارت يادداشت برداري تاکید شده است. در نهایت در پايۀ‏ ششم دانش‌آموزان به طوركامل با مراحل روش‌های علمي آشنا شده و استفاده از آن‌ها برای حل مسائل زندگی را آموزش می‌بینند.

2 4

 

اهداف و رویکردهای حاکم بر کتاب علوم پایه ششم ابتدایی

با توجه به اینکه در بیانیه‌ی‌ علوم تجربی برنامه‌ی درسی ملی، رویکرد تلفیقی و ایجاد ارتباط بین آموزه‌های علمی و زندگی واقعی مورد تاکید قرار گرفته است، در نتیجه با همفکری و هماهنگی مولفان، موضوعات مرتبط با مسائل زندگی روزانه به صورت «زمینه‌محور» در کتاب ارائه شده است.

3 3

بررسی درس به درس کتاب علوم پایه ششم ابتدایی

درس‏های 2 و 3 کتاب که با عنوان سرگذشت دفتر من و کارخانۀ کاغذ سازی ارائه شده است، دانش‏آموزان را با فرآیند تولید محصولات صنعتی و تولید کاغذ آشنا می‌کنند. در درس‌های 4 و 5 دانش آموزان با ساختمان درونی سیارۀ زمین و پدیده‏های طبیعی مانند زمین لرزه و آتشفشان به عنوان آفریده‏های خداوند آشنا شده و ماهیت علمی آن‌ها را درک خواهند کرد. در درس‏های 6 و 7 به مبحث نیرو پرداخته شده، در این دروس مباحث تئوری مرتبط با نیرو با ورزش در هم آمیخته‌ شده است تا به این ترتیب روحیه‌ خود باوری و شجاعت در دانش‌آموزان تقویت شود. در نهمین درس از کتاب علوم پایه ششم ابتدایی به موضوع انرژی و اهمیت آن در زندگی بشر و اهمیت صرفه جویی در مصرف آن‌ها پرداخته شده است.

در مبحث آموزش علوم پایه ششم ابتدایی مولفان درس‌های 10، 11، 12 و 13 را به مباحث زیستی اختصاص داده‌اند و هدف اصلي این دروس را آموزش چگونگی كار با ابزارها در علوم زيستي که ميكروسكوپ از مهم‌ترين آن‌ها است، معرفی کرده‌اند. همچنين فعاليت‏هاي اين چهار درس در جهت ايجاد حساسيت در ‌دانش‌آموزان، به عنوان آینده سازان کشور، نسبت به حفظ محيط زيست، به‌ويژه گياهان و جانوران طراحی شده‌اند. علاوه بر این تهیه کنندگان کتاب در درس 12 با هدف تثبیت آموخته‏هاي قبلي به مفهوم ارتباط غذايي جانداران و اهمیت روابط بین جانوران در محیط زیست پرداختند. تهیه کنندگان کتاب در درس 13 به عنوان آخرین درس کتاب علوم پایه ابتدایی با تأكيد بر بهداشت فردي و اجتماعي در اولین قدم به معرفی بيماري‏هاي واگير و غير واگير پرداختند و در كنار آن، به راه‏هاي پيشگيري و بالا بردن مقاومت بدن نیز اشاره کرده‌اند.

 

آموزش اول ابتدایی

آموزش اول ابتدایی

تمامی دروس اول ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

تمامی دروس دوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

تمامی دروس سوم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

تمامی دروس چهارم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

تمامی دروس پنجم ابتدایی

آموزش ششم ابتدایی

تمامی دروس ششم ابتدایی

آموزش پایه هفتم

آموزش پایه هفتم

تمامی دروس پایه هفتم

آموزش پایه هشتم

آموزش پایه هشتم

تمامی دروس پایه هشتم

آموزش پایه نهم

آموزش پایه نهم

تمامی دروس پایه نهم

آموزش پایه دهم

آموزش پایه دهم

تمامی دروس پایه دهم

آموزش پایه یازدهم

آموزش پایه یازدهم

تمامی دروس پایه یازدهم

آموزش پایه دوازدهم

آموزش پایه دوازدهم

تمامی دروس پایه دوازدهم

نظرات دانشجویان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش علوم ششم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *