پخش ویدیو

آموزش شیمی دهم

پکیج آموزشی شیمی دهم که شامل تدریس کلیه سرفصل ها و مباحث مربوط به این درس میباشد که در 21 فیلم آموزشی حدودا 21 ساعت به صورت کامل و جامع آموزش داده شده است.خرید این پکیج به صورت ارسال پستی بوده و پس از ثبت سفارش بسته آموزشی طی دور روز کاری برای شما ارسال خواهد شد.

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
آموزش شیمی دهم

حق کپی ویدئو مجاز نمی باشد

شما اینجا هستید:

آموزش ویدیویی شیمی دهم

سطح جلسه:

مبتدی پیشرفته

مدت ویدیو:

بیش از 10ساعت

مدرس:

فولادپور

مبتدی پیشرفته
بیش از 10ساعت
30فایل
21جلسه

توضیحات دوره

آموزش شیمی دهم | استاد اجازه

مقدمه

آموزش شیمی دهم باید به‌گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان را برای امتحانات و کنکور آماده کند. شیمی شاخه‌ای از علم است که به مطالعه اتم‌ها و مولکول‌ها می‌پردازد. خواص ماده را مطالعه می‌کند و به درک بسیاری از زمینه‌های علمی دیگر کمک می‌کند. دانش‌آموزانی که مایل به یادگیری شیمی هستند باید درک درستی از مفاهیم اساسی این موضوع داشته باشند.

شیمی یک موضوع عالی برای دانش‌آموزان است؛ زیرا مفاهیم زیادی مانند عناصر، خواص، ترکیبات و غیره را به آنها می‌آموزد. در این مقاله چند نکته مؤثر و ساده برای آموزش شیمی برای دانش‌آموزان آورده شده است که می‌توانید علاوه بر مربیان، برای دانش‌آموزان نیز مفید باشد.

چند نکته مؤثر در آموزش شیمی دهم

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که به آموزش شیمی کمک می‌کند:

1. موضوع را به‌صورت ساده توضیح دهید

از کلمات پیچیده برای توضیح موضوع استفاده نکنید، زیرا ممکن است دانش‌آموزان را دچار سردرگمی کند و حتی ممکن است در حین یادگیری احساس سردرگمی کنند. اصطلاحات و توضیحات ساده به آنها کمک می‌کند تا مفهوم را راحت‌تر بدانند.

به دلیل استفاده از کلمات پیچیده، دانش‌آموزان ممکن است احساس سردرگمی کنند. این امر به‌ویژه برای دانش‌آموزانی که در زبان انگلیسی ضعیف هستند، صادق است. آنها ممکن است از آنچه شما نوشته‌اید بسیار متحیر شوند.

به‌جای استفاده از کلمات پیچیده، باید از کلمات ساده‌ای استفاده کنید که به‌راحتی قابل‌درک باشند. شما باید موضوع را واضح توضیح دهید. اگر مطالب را به‌وضوح توضیح دهید، دانش‌آموزان از خواندن آنچه نوشته‌اید لذت خواهند برد. همچنین دانش‌آموزان باید بدانند به‌جای حفظ‌کردن مطالب، درک خود را از شیمی بالا ببرند.

2. توضیح واضحی از موضوعات کلیدی ارائه دهید

آموزش شیمی دهم موضوع بسیار دشواری است، زیرا حوزه‌های بسیاری را پوشش می‌دهد. بنابراین باید آموزش شیمی را از مفاهیم اولیه آغاز کرد. آموزش‌دادن به دانش‌آموزان در مورد انجام آزمایشات در آزمایشگاه به روشی واضح و آسان بسیار مهم‌تر است. سپس، دانش‌آموزان باید موضوعات کلیدی را یاد بگیرند.

شیمی یک موضوع بسیار پیچیده است و نیاز به یادگیری بسیاری دارد. بنابراین، وقتی در حال تدریس شیمی هستید، ابتدا باید از اصول اولیه شروع کنید. دانش‌آموزان باید مفاهیم اولیه شیمی را درک کنند. پس از آن، باید به سراغ موضوعات پیچیده‌تر بروید.

3. از سخنرانی‌های طولانی خودداری کنید و سعی کنید مفاهیم را توضیح دهید

دانش‌آموزان چیز زیادی درباره شیمی نمی‌دانند  و برای دومین سال است که آن را مطالعه می‌کنند. لازم است به‌جای ارائه سخنرانی‌های طولانی، روی نکاتی که برای آنها اهمیت بیشتری دارد، تمرکز شود. شیمی یک موضوع مهم برای یادگیری است.

دانش‌آموزان اغلب در حین شرکت در درس شیمی از بی‌حوصلگی خود شکایت می‌کنند. آنها آرزو می‌کنند که به‌جای شیمی، دروس دیگری به آنها آموزش داده شود. بااین‌حال، آنها باید شیمی بخوانند، زیرا باید اصول اولیه علم را درک کنند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که اطلاعات را به شیوه‌ای واضح و مختصر ارائه دهید. اگر دانش‌آموزان ببینند که شما آنها را خسته نمی‌کنید، خوشحال می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که آنها را به روشی درک می‌کنید که به‌راحتی آنها را به‌خاطر بسپارند.

این مهم است که آنها را وادار کنید مطالب را به طور کامل یاد بگیرند و نکاتی را که به آنها آموزش داده‌اید به‌خاطر بسپارید.

4. مفاهیم را با استفاده از تصاویر توضیح دهید

آموزش شیمی دهم را به‌صورت تصویری توضیح دهید. یک تصویر ارزش هزار کلمه دارد، زیرا به شما کمک می‌کند تا موضوع را به‌وضوح توضیح دهید. شیمی موضوع بسیار جالبی است، به‌خصوص برای افرادی که به علم علاقه دارند. مباحث این درس کمی پیچیده است و می‌تواند برای مبتدیان چالش‌برانگیز باشد.

برای درک مفاهیم شیمی، باید نحوه تعامل اتم‌ها با یکدیگر را درک کنید. شما باید یاد بگیرید که چگونه عناصر با هم ترکیب می‌شوند و ترکیبات را تشکیل می‌دهند و چگونه ترکیبات به ترکیبات دیگر تبدیل می‌شوند.

اگر بتوانید این مفاهیم اساسی را درک کنید، می‌توانید مفاهیم شیمی را به روشی واضح‌تر درک کنید. روش‌های مختلفی برای توضیح مفاهیم شیمی وجود دارد. می‌توانید از کمک‌های بصری برای کمک به توضیح فرایندهای شیمیایی استفاده کنید.

کمک بصری به شما کمک می‌کند تا مفاهیم را به‌صورت تصویری توضیح دهید. می‌توانید از نمودار جریان برای نشان‌دادن مراحل یک واکنش شیمیایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از نمودارها برای توضیح واکنش‌های شیمیایی استفاده کنید.

5. مثال‌های مرتبط و جالب ارائه کنید

مثال‌های مرتبط و جالب شیمی را برای کمک به دانش‌آموزان در درک مفهوم ارائه دهید. آنها نیازی به حفظ همه چیز ندارند، اما باید نکات اصلی را به‌خاطر بسپارند.

6. خلاق باشید

شما می‌توانید از تخیل خود برای ایجاد روشی متفاوت برای توضیح یک مفهوم استفاده کنید و این امر یادگیری را برای دانش‌آموزان سرگرم‌کننده خواهد کرد. زیرا هر چه معلم شیمی خلاق‌تر باشد، شیمی را بهتر تدریس می‌کند.

یک معلم شیمی می‌تواند از تخیل خود برای توضیح مفهوم واکنش‌های شیمیایی استفاده کند. یک راه خوب برای توضیح یک واکنش شیمیایی استفاده از یک داستان است. این مهم است که داستانی را تعریف کنید تا دانش‌آموزان بفهمند از آموزش شیمی دهم چه چیزی یاد می‌گیرند.

به‌این‌ترتیب آنها راحت‌تر یاد می‌گیرند. دانش‌آموزان عاشق شنیدن داستان هستند و ایده خوبی است که از داستان‌ها در تدریس خود استفاده کنید. روش تدریس شما باید تعاملی‌تر باشد و باید از تخیل خود برای آموزش مفاهیم به دانش‌آموزان خود استفاده کنید.

آموزش شیمی دهم

درس شیمی دهم یکی از دروس مهم پایه دهم و مقطع دبیرستان است که در موفقیت دانش‌آموزان در کنکور تأثیر زیادی دارد. این درس از سه فصل: کیهان زادگاه الفبای هستی، ردپای گازها در زندگی و آب، آهنگ زندگی تشکیل شده است.

کلاس‌ها و بسته‌های آموزشی با توضیح کامل هر بخش از کتاب، کمک زیادی به دانش‌آموزان برای درک مطالب درس شیمی می‌کنند. تمرین‌های ارائه‎شده در جلسات آموزشی، منجر به ماندگاری نکات در ذهن دانش‌آموز خواهد شد.

کلام آخر در مورد آموزش شیمی دهم

اینها برخی از نکات مؤثری است که در آموزش شیمی بسیار مهم است. بهتر است از این نکات استفاده شود تا مفاهیم به‌راحتی به دانش‌آموزان منتقل شود و بتوانند مفاهیم را به‌خوبی درک کنند.

در صورتی‌ که مفاهیم شیمی دهم به خوبی توسط دانش آموز درک شود، در سال های بعدی نیز تا حد زیادی در این درس موفق خواهد .شما در زمینه آموزش شیمی چه تجربه‌ای دارید؟

آموزش اول ابتدایی

آموزش اول ابتدایی

تمامی دروس اول ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

تمامی دروس دوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

تمامی دروس سوم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

تمامی دروس چهارم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

تمامی دروس پنجم ابتدایی

آموزش ششم ابتدایی

تمامی دروس ششم ابتدایی

آموزش پایه هفتم

آموزش پایه هفتم

تمامی دروس پایه هفتم

آموزش پایه هشتم

آموزش پایه هشتم

تمامی دروس پایه هشتم

آموزش پایه نهم

آموزش پایه نهم

تمامی دروس پایه نهم

آموزش پایه دهم

آموزش پایه دهم

تمامی دروس پایه دهم

آموزش پایه یازدهم

آموزش پایه یازدهم

تمامی دروس پایه یازدهم

آموزش پایه دوازدهم

آموزش پایه دوازدهم

تمامی دروس پایه دوازدهم

نظرات دانشجویان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش شیمی دهم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *