پخش ویدیو

آموزش نگارش دوم دبستان

فیلم آموزش نگارش پایه دوم ابتدایی از اول به صورت گام به گام تدریس شده است این دوره توسط خانم فاطمه سنچولی تدریس شده است  این دوره به صورت فیلم در استودیو حرفه ای تولید و عرضه شده است.
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
آموزش نگارش دوم دبستان

حق کپی ویدئو مجاز نمی باشد

شما اینجا هستید:

آموزش ویدئویی کتاب درسی نگارش دوم دبستان

سطح جلسه:

سطح مبتدی تا پیشترفته

مدت ویدیو:

5 ساعت و 38 دقیقه

مدرس:

فاطمه سنچولی

سطح مبتدی تا پیشترفته
5 ساعت و 38 دقیقه
30فایل
17 جلسه

توضیحات دوره

آموزش نگارش دوم دبستان با ویدئو رایگان

مقدمه آموزش نگارش دوم دبستان

آموزش نگارش دوم دبستان، یکی از شیرین‌ترین اما مهم‌ترین درس‌های پایه دوم دبستان در بیشتر سایت‌ها و منابع موجود است. این آموزش‌ها هم برای دانش آموزان به منظور یادگیری مطالب درسی و تسلط بیشتر و هم برای والدین برای آشنایی با این درس، نحوه تدریس و کار کردن این درس با دانش آموز در منزل کاربردی هستند.

البته هر آموزشی برای استفاده در منزل مناسب نیست. بعضی ویدیوها و منابع آموزشی به دلیل سبک تدریس کاملا متفاوت بیشتر باعث سردرگمی دانش آموز می‌شوند و حتی باعث فراموشی و عدم یادگیری مطالبی می‌شوند که در مدرسه می‌آموزد.

به همین دلیل آشنایی با بهترین منبع آموزش نگارش دوم دبستان و خریداری آن اهمیت زیادی دارد. با ما همراه باشید تا بهترین روش آموزش این درس را به شما معرفی کنیم.

آموزش نگارش دوم دبستان چیست؟

انواع مدل های آموزش نگارش دوم دبستان

نگارش یکی از دروس مهم پایه دوم دبستان است که تسلط به آن نیاز به تکرار و تمرین دارد. تدریس این درس در مقطع دبستان و پایه دوم به موازات درس فارسی انجام می‌شود.

اهمیت یادگیری این درس بسیار زیاد است و دانش آموز با تسلط به آن در مباحثی مانند درست نویسی، روخوانی و روان خوانی، مهارت‌های نوشتاری و بسیاری موارد دیگر مهارت پیدا می‌کند. در میان دروس مختلفی که در این پایه تحصیلی تدریس می‌شوند، نگارش یکی از مهم‌ترین دروس بعد از ریاضی است. این درس پایه دروس مهم سال‌ها بعد هم هست.

دانش آموزانی که در این درس تسلط کافی پیدا نکنند حتی در دروس مقاطع بعدی مانند دبیرستان هم دچار مشکل خواهند شد. آموزش نگارش دوم دبستان معمولا با اهداف زیر انجام می‌شود:

 • تمرین و تکرار مطالب جهت تقویت مهارت نوشتاری
 • تقویت مهارت و توانایی دانش آموز در درست نوشتن مطالب
 • تقویت مهارت دانش آموز در استفاده از علائم نگارشی مانند نقطه، ویرگول و… در جایگاه درست

محتوای کتاب نگارش دوم دبستان

آموزش نگارش دوم دبستان علاوه بر اینکه به کسب مهارت دانش آموز در این درس کمک می‌کند، برای تسلط بیشتر به کتاب فارسی هم موثر است.

با توجه به اینکه دو کتاب فارسی و نگارش موازات با هم پیش می‌روند و تکمیل کننده مطالب و محتوای یکدیگر هستند، تسلط به یکی از آن‌ها ضعف در دیگری را نیز تا حدودی جبران می‌کند و در این میان نقش نگارش به دلیل داشتن محتوای تمرینی بیشتر است.

محتوای کتاب نگارش دوم دبستان شامل تمریناتی است که بعد از مطالعه دروس در کتاب فارسی انجام می‌شوند. این تمرینات کمک می‌کنند که مطالب مطالعه شده در کتاب فارسی تکرار شده و تسلط دانش آموز در آن‌ها بیشتر شود.

همچنین با تکرار و تمرین مطالب کتاب فارسی و مطالبی که در کتاب نگارش وجود دارد، به نوشتن، استفاده از کلمات و درک جملات هم تسلط پیدا کند.

چه موضوعاتی در کتاب نگارش دوم دبستان تدریس می‌شوند؟

برای راحت‌تر شدن فرآیند آموزش نگارش دوم دبستان این  کتاب به 7 فصل تقسیم شده است که هر فصل علاوه بر آموزش مطالب نگارشی و تکرار و تمرین مطالبی که در کتاب فارسی آموزش داده شده‌اند، مطالبی را به صورت جداگانه به دانش آموز، آموزش می‌دهد.

در این کتاب درسی مفاهیمی مانند نهادها و نحوه استفاده از نهاد در جملات، مفاهیم بهداشتی، اخلاق فردی و اجتماعی و… به دانش آموز تدریس می‌شود.

کتاب نگارش دوم ابتدایی

7 بخش کتاب نگارش دوم ابتدایی:

بخش‌های مختلف این کتاب درسی شامل مباحث زیر هستند:

 • بخش اول، نهادها: در این بخش اولین بخش از جملات یعنی نهادها و اهمیت استفاده درست از آن‌ها در جمله به دانش آموز، آموزش داده می‌شود. بخش اول کتاب درسی شامل دروس کتابخانه کلاس ما و مسجد محله ما است.

 

 • بخش دوم، بهداشت: در این بخش آموزش نگارش دوم دبستان همراه با آموزش نکات بهداشتی مانند رعایت بهداشت فردی، اهمیت بهداشت در سلامت دانش آموز و… انجام می‌شود. این بخش شامل دروس خرس کوچولو و مدرسه خرگوش‌ها است که به دلیل محتوای داستانی برای دانش آموزان جذابیت زیادی دارد.

 

 • بخش سوم، اخلاق فردی و اجتماعی: دانش آموز در مقطع دوم دبستان علاوه بر مطالب آموزشی نیاز به پرورش فردی و اخلاقی نیز دارد. این مطلب در کتاب نگارش، در بخش سوم جای داده شده و از طریق دروسی مانند چوپان درست کار، کوشا و نوشا و دوستان ما آموزش داده می‌شود. در انتهای این فصل دانش آموز با نکات مهم در رفتار اجتماعی آشنا می‌شود.

 

 • بخش چهارم، راه زندگی: در این بخش دروسی مانند از همه مهربان‌تر و زیارت به دانش آموز تدریس می‌شوند که در آن‌ها مفاهیم معنوی وجود دارد.

 

 • بخش پنجم، هنر و ادب: در این بخش از آموزش نگارش دوم دبستان، دروسی مانند هنرمند و فردوسی وجود دارند و به تاریخ ادب و هنر ایران با زبان ساده می‌پردازند.

 

 • بخش ششم، ایران من: در این بخش مفاهیمی مانند زیبایی ایران، پرچم و نوروز با زبان ساده و در حد درک دانش آموز، آموزش داده می‌شوند.

 

 • بخش هفتم، طبیعت: در آخرین بخش از کتاب نگارش مفاهیمی برای دوستی با طبیعت با دانش آموزان کار می‌شود.

درس‌های کتاب نگارش دوم دبستان

کتاب نگارش دوم دبستان یکی از کتاب‌های جذاب و مهم برای دانش آموزان این پایه تحصیلی است. در این کتاب مطالب مختلفی به دانش آموز آموزش داده می‌شوند که در نهایت به تسلط بیشتر دانش آموز به نگارش مطالب و یادگیری اصول نگارش اولیه کمک می‌کنند.

برای آموزش نگارش دوم دبستان چه به عنوان یک معلم تازه کار و برای شروع آموزش دانش آموزان در مدرسه و چه به عنوان والدین و برای تمرین مطالب آموزشی در خانه با فرزندان خود، آشنایی با درس‌های این کتاب آموزشی اهمیت زیادی دارند.

کتاب نگارش دوم دبستان شامل 17 درس است که بر پایه کتاب فارسی سال دوم هستند. این دروس تکمیل کننده مطالب کتاب فارسی و برای یادگیری و تسلط بهتر به مطالب این کتاب هستند.

همراه با آموزش مطالب و نکات نگارشی در این کتاب تمریناتی وجود دارد که به درک و یادگیری بهتر مطالب کمک می‌کند. بخشی از این تمرینات مخصوص کار  در مدرسه و بخشی از تمرینات برای کار در خانه و به عنوان تکلیف دانش آموز طراحی شده‌اند.

ویژگی‌های کتاب نگارش دوم دبستان

آموزش نگارش دوم دبستان با توجه به ویژگی‌های این کتاب درسی چندان سخت نیست. طراحی این کتاب به گونه‌ای است که در پایان سال تحصیلی دانش آموز به بیشتر قواعد ابتدایی نگارش و نوشتن متون مسلط می‌شود.

برای مثال دانش آموزان در انتهای پایه دوم به استفاده درست از علائم نگارشی تسلط دارند و جایگاه هر کدام از علائم نگارشی در یک متن و جمله را به درسی تشخیص می‌دهند. ویژگی‌های این کتاب درسی که اهمیت یادگیری صحیح آن و استفاده از بهترین منابع در آموزش را چندین برابر می‌کند، به شرح زیر است:

 • در نگارش سال دوم تلاش می‌شود که فعالیت‌های پراکنده نگارشی و نوشتاری دانش آموزان در سال اول، سازماندهی شده و دانش آموز توانایی نگارش یک متن ساده و کوتاه را داشته باشد.

 

 • کتاب نگارش سال دوم به گونه‌ای طراحی شده که ترتیب مطالب از مبتدی به پیشرفته باشند. در واقع مطالب ابتدایی در حد کلاس اول دبستان ساده و مروری بر مطالب پایه قبل و مطالب دروس آخر، مناسب آماده‌سازی ورود دانش آموز به مقطع بعدی باشند.

 

 • روند آموزش نگارش دوم دبستان در کتاب درسی به گونه‌ای است که دانش آموز با تکرار و تمرین هدایت شده و پیشرفت کند. در واقع به جای آموزش حجم زیادی از مطالب به صورت یکجا، مطالب کمتر اما با تکرار کافی آموزش داده می‌شوند.

 

 • تمام تمرینات، فعالیت‌های کتاب درسی نگارش و مطالبی که در این کتاب به دانش آموزان آموزش داده می‌شود همگام با محتوای کتاب فارسی است، بنابراین این دو کتاب باید همزمان تدریس شوند.

 

 • یکی از ویژگی‌های مهم در آموزش نگارش دوم دبستان تلاش برای بهبود کیفیت خط دانش آموزان در این پایه تحصیلی است. در واقع علاوه بر اصول نگارشی، دانش آموز در این پایه خوش خط شدن و خوش خط نویسی را هم آموزش می‌بیند.

نحوه مطالعه و آموزش نگارش دوم دبستان به کودکان برای یادگیری بیشتر

آموزش پایه و مقاطع پایین‌تر در ظاهر ساده اما در عمل کاری دشوار است. دانش آموزان مقاطع پایین تحصیلی مانند کلاس اول یا دوم بیشتر به دنبال بازیگوشی و تفریح هستند و درک درستی از اهمیت دروس و نقش آنها در پیشرفت خود ندارند.

به همین دلیل والدین باید با نکات آموزشی هر درس آشنایی داشته و دانش آموزان خود را در یادگیری بهتر و بیشتر یاری کنند.

این موضوع در مورد آموزش نگارش دوم دبستان اهمیت زیادی دارد. نگارش یکی از درس‌های نسبتاً مهم در پایه دوم دبستان است که نحوه نوشتار صحیح، استفاده درست از علائم نگارشی و بسیاری موارد دیگر را دانش آموز آموزش می‌دهد.

در صورتی که دانش آموزان در این پایه تحصیلی به این مطالب تسلط پیدا نکنند در پایه‌های بعدی توانایی استفاده از آن‌ها را نخواهند داشت. بهترین نحوه مطالعه و آموزش نگارش دوم دبستان به دانش آموزان در این مقطع تحصیلی به صورت زیر است.

آموزش پیوسته اما در فواصل کوتاه

یکی از نکات مهم در آموزش نگارش دوم دبستان، پیوسته بودن آموزش اما در فواصل زمانی کوتاه است. برای مثال بهتر است والدین روزانه زمانی معادل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را برای تکرار و تمرین مطالب درس نگارش در خانه اختصاص دهند تا دانش آموز در فاصله زمانی کوتاه اما به صورت پیوسته مطلب آموزشی را تمرین کند.

استراحت

حتی مطالعه و آموزش درسی مانند نگارش که به ظاهر ساده و بدون جزئیات آموزشی پیچیده است هم برای دانش آموزی در پایه دوم دبستان که نهایتا ۸ سال سن دارد خسته کننده خواهد بود.

به همین دلیل نیاز است که حین آموزش نگارش دوم دبستان به دانش آموزان چه در مدرسه و چه در خانه زمانی را به استراحت آنها اختصاص داد. این کار به منظور بالا بردن کارایی ذهن و یادگیری بهتر دانش آموز اهمیت زیادی دارد.

به عنوان یک معلم یا والدین دانش آموز حتی می‌توانید گاهی اوقات کتاب آموزشی را به طور کامل کنار گذاشته و از منابعی مانند ویدیوهای آموزشی استفاده کنید.

4 3

آموزش در بهترین شرایط جسمی

برای همه ما پیش آمده که یک مطلب را در زمان بیماری تمرین کنیم و تسلط لازم و کافی را به آن مطلب پیدا نکنیم.

این مشکل در آموزش ابتدایی هم وجود دارد. در صورتی که آموزش دروس زمانی انجام شود که دانش آموز از نظر جسمی شرایط مناسب یادگیری نداشته باشد، یادگیری و تسلط مطالب برای او سخت خواهد شد. به همین دلیل توصیه می‌شود آموزش نگارش دوم دبستان و درس‌های مشابه همراه با بازی و سرگرم کردن دانش آموز انجام شود.

مرور در کنار آموزش

آموزش نگارش دوم دبستان باید با مرور همراه باشد تا تسلط دانش آموز به مطالب و محتوای درسی بیشتر شده و یادگیری نیز سریع‌تر انجام شود. بهتر است مطالبی که در مدرسه آموزش داده می‌شوند، همان روز مرور شوند تا بهتر در خاطر باقی بمانند.

برای مثال می‌توان از نمونه سوالات نگارش دوم دبستان که در بیشتر سایت‌های آموزشی موجود است استفاده کرد تا مطالب را بعد از آموزش مرور کرد و از این طریق به یادگیری بهتر دانش آموز نیز کمک کرد. مرور بخش مهمی از یادگیری است و اگر به درستی استفاده نشود، احتمال فراموشی دروس و مطالب زیاد خواهد بود.

انتخاب محیط مناسب مطالعه

در تمام منابع آموزشی توصیه می شود که برای مطالعه و مرور مطالب مکان درست انتخاب شود. محل مناسب مطالعه جایی است که احتمال حواس پرتی در آن کمتر باشد و دانش آموز با تمرکز کامل به یادگیری مطالب درسی بپردازد.

البته این موضوع در مطالعه و آموزش نگارش دوم دبستان و یادگیری این درس برای دانش آموزی کم سن و سال باید با در نظر گرفتن شرایط انجام شود.

طبیعتاً مطالعه در محیطی ساکت برای دانش آموز دوم دبستان خسته کننده خواهد بود بنابراین این کار باید با جذاب کردن محیط انجام شود.

پخش یک فیلم آموزشی برای مشاهده این مطالعه دروس یا جایگزین کردن ویدیو آموزشی به جای مطالعه از روی کتاب، استفاده از مدادهای رنگی، جلد جذاب برای دفتر و کتاب و… از روش‌هایی هستند که با کمک آنها می‌توان محیط و شرایط مطالعه دانش آموز را متناسب با سن و سال او آماده کرد.

استفاده از نمونه سوالات

در نهایت برای بالا بردن کیفیت آموزش نگارش دوم دبستان و تسلط بیشتر دانش آموز به مباحث این درس در پایه دوم، استفاده از نمونه سوالات را فراموش نکنید. چه به عنوان والدین یک دانش آموز و چه عنوان معلم تمرین و تدریس با کمک نمونه سوالات، آموزش و کار کردن مطالب درسی با دانش آموز را ساده‌تر می‌کند.

انواع آموزش نگارش دوم دبستان

روش‌های مختلفی برای آموزش نگارش دوم دبستان به دانش آموزان وجود دارد. انتخاب بهترین روش آموزش و تدریس به مسائل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن‌ها سطح دانش آموز است.

در صورتی که سطح دانش آموز از نظر تسلط به این درس متوسط باشد، آموزش مطالب درسی به او ساده‌تر می‌شود اما در صورتی که دانش آموز سطح ضعیفی داشته باشد نیاز به آموزش‌های لول بالا که کیفیت بیشتری داشته و مطالب را به شکل واضح‌تری به دانش آموز، آموزش دهند بیشتر می‌شود.

چند روش کلی برای آموزش درس نگارش و دیگر دروس به دانش آموزان ابتدایی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش دروس با کمک کتاب درسی و در مدرسه
 • آموزش با کمک کتاب‌های کمک آموزشی
 • آموزش با کمک لوح‌های فشرده و فیلم‌های آموزشی
 • آموزش از طریق معلم خصوصی

در ادامه هر کدام از این روش‌ها را با ذکر مزایا و معایب استفاده از آن‌ها در یادگیری درس نگارش دوم  دبستان، بررسی خواهیم کرد.

آموزش با کتاب درسی

آموزش با کتاب درسی اولین روش آموزش درس نگارش است. در این روش منبع آموزشی خود کتاب درسی است و تمام مطالب از کتاب گرفته شده و با زبان و شکل ساده‌تر به دانش آموز تدریس می‌شوند.

این شیوه تدریس توسط معلم‌ها در مدرسه استفاده می‌شود. معلم‌ها موظف هستند که ابتدا دروس را با استفاده از کتاب درسی به دانش آموزان آموزش دهند و در صورتی که یادگیری درس با کتاب مشکل بود یا دانش آموز برای تکرار و تمرین بیشتر نیاز به منبعی جامع‌تر داشت به سراغ دیگر منابع و روش‌های آموزشی بروند.

در مورد آموزش نگارش دوم دبستان در مدرسه تنها انتخاب کتاب درسی و تدریس بر پایه آن است.

آموزش با کتاب‌های کمک درسی

دیگر روش آموزش نگارش دوم دبستان، استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی است. امروزه بسیاری از انتشارات چاپ و نشر کتاب‌های کمک درسی، کتب مربوط به دروس دبستان را نیز چاپ و در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

این کتا‌ب‌ها و این روش آموزش مناسب دانش آموزانی است که در مدرسه و با استفاده از کتاب درسی خود به مطالب تسلط نسبی پیدا می‌کنند و حال نیاز به تکرار و تمرین بیشتر برای کسب مهارت کامل و  دقیق در درس نگارش مقطع دوم دبستان را دارند.

آموزش توسط معلم خصوصی

یکی دیگر از روش‌های آموزش نگارش دوم دبستان، آموزش این درس توسط معلم خصوصی است. این شیوه آموزشی مناسب دانش آموزانی است که امکان حضور در مدرسه را ندارند یا با حضور در مدرسه نمی‌توانند به مطالب درسی تسلط پیدا کنند.

دانش آموزان بازیگوش یا دانش آموزانی که از نظر سطح هوشی کمی پایین‌تر از دیگر دانش آموزان باشند، نیاز به یک روش کمکی دقیق‌تر برای یادگیری درس نگارش دارند و استخدام یک معلم خصوصی مناسب‌ترین گزینه برای آن‌ها است.

البته باید دقت کرد که این روش آموزشی یعنی آموزش مطالب از طریق یک معلم خصوصی پرهزینه‌ترین روش آموزش هم هست که برای مقطع ابتدایی و دروس این مقطع چندان کاربردی هم نیست.

1 1

فیلم آموزش دوم دبستان

یکی دیگر از روش‌های آموزش نگارش دوم دبستان که چند سالی است مورد استفاده قرار گرفته و استقبال خوبی نیز از آن می‌شود، آموزش مطالب توسط فیلم‌های آموزشی است. در این روش معلم یا استاد دروس مختلف را در استدیو ضبط و به صورت زنده، از طریق فیلم‌های آموزشی در وب سایت‌ها و یا از طریق دی وی دی آموزشی و لوح فشرده در اختیار دانش آموز قرار می‌دهد.

این روش آموزش نگارش دوم دبستان بهترین روش است زیرا در بسیاری از موارد آموزش با بازی یا تصاویر مورد پسند دانش آموزی با این سن و سال همراه است و فرآیند یادگیری تسلط به مطالب درسی ساده‌تر می‌شود.

گام به گام نگارش دوم دبستان

یکی دیگر از منابعی که در آموزش نگارش دوم دبستان می‌توان از آن استفاده کرد، گام به گام نگارش دوم دبستان است. البته گام به گام یک منبع کاملا آموزشی نیست و در آن به ارائه پاسخ سوالاتی که در این درس وجود دارد، پرداخته می‌شود.

در واقع این منبع برای دانش آموزانی که توانایی پاسخ به سوالات کتاب را ندارند یا والدینی که قصد تسلط بهتر به کتاب درسی دانش آموز برای راهنمایی فرزندان خود را دارند، مناسب است و در صورتی که به عنوان یک منبع آموزشی مجزا استفاده شود، صرفا باعث تنبلی ذهنی دانش آموز می‌شود.

روش‌های دسترسی به منابع آموزشی نگارش دوم دبستان

همان‌طور که گفته شد، روش‌های مختلفی برای آموزش نگارش دوم دبستان به دانش آموزان وجود دارد که هر کدام سیستم و شیوه آموزشی متفاوتی دارند اما نقطه اشتراک تمام روش‌های گفته شده، نیاز به منبعی برای آموزش مطالب به دانش آموزان است.

منبع اصلی و پایه تمام روش‌های آموزشی کتاب درسی است. چه در آموزش نگارش دوم دبستان و چه در دروسی مانند ریاضی، قرآن و… برای آموزش از کتاب درسی استفاده می‌شود اما در هر روش آموزشی شکل منبع متناسب با نوع آموزش تغییر می‌کند.

دسترسی به منبع آموزشی در هر روش تدریس متناسب با نوع و جزئیات روش تدریس متفاوت است. برای مثال در تدریس خصوصی نگارش دوم دبستان و دیگر دروس، معلم از جزوات شخصی و معمولا دست نویس خود آماده می‌کند.

این جزوات در بازار موجود نیستند و توسط خود معلم تالیف و آماده‌سازی شده و در اختیار دانش آموز قرار می‌گیرند اما راه‌های دیگری هم برای دسترسی به منابع آموزشی نگارش دوم دبستان وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

دریافت کتاب از مدرسه

اولین روش تهیه منبع آموزشی برای اولین راه آموزش نگارش دوم دبستان یعنی یادگیری در مدرسه، دریافت کتاب درسی نگارش از مدرسه است. مدارس در زمان ثبت نام هزینه‌ای از والدین دریافت می‌کنند تا کتب درسی تایید شده توسط سازمان آموزش و پرورش و هماهنگ کشوری را در اختیار دانش آموزان خود قرار دهند.

کتاب‌ها در روزهای اول و دوم مدرسه به دانش آموزان داده می‌شوند و بعد از آن دانش آموز می‌تواند متناسب با نیاز و تکالیف دریافتی از معلمان خود در کلاس درسی یا منزل از آن‌ها استفاده کند.

دانلود کتاب نگارش دوم دبستان

کتاب مهم‌ترین منبع آموزش نگارش دوم دبستان است. علاوه بر تدریس در کلاس در دیگر روش‌ها هم نیاز است که دانش آموز به سراغ کتاب رفته و اصل مطالب را از کتاب درسی خود برداشت کند.

با این حال اگر به هر دلیلی موفق به تهیه کتاب چاپی برای فرزند خود نشدید هم جای نگرانی نیست. دانلود کتاب نگارش دوم دبستان از سایت‌های مختلف امکان‌پذیر است و اصل کتاب آموزشی به صورت مجازی در اختیار دانش آموز قرار می‌گیرد.

دانلود کتاب نگارش علاوه بر دانش آموزان برای والدینی که قصد تسلط به مطالب آموزشی برای همراهی دانش آموز خود را دارند هم الزامی است.

پی دی اف نگارش دوم دبستان با جواب

یکی دیگر از روش‌های دسترسی به منبع آموزشی نگارش این پایه ابتدایی، دریافت و استفاده از پی دی اف نگارش دوم دبستان با جواب است. این مورد هم از بیشتر سایت‌های آموشی و دانلود کتاب قابل دریافت است.

مزیت استفاده از پی دی اف نگارش با جواب به جای دانلود کتاب درسی، داشتن جواب‌ تمرینات و سوالات کتاب و سرعت گرفتن روند یادگیری است.

اما باید دقت کرد که این منبع هم از نظر وضعیت و تاثیر در یادگیری دانش آموز حکم گام به گام را دارد و گاهی باعث تنبلی دانش آموزان در یادگیری مطالب و تلاش برای پیدا کردن پاسخ آن‌ها می‌شود.

غ

خرید از کتاب فروشی‌ها

دیگر روش دسترسی به منابع آموزشی در تدریس و یادگیری نگارش دوم دبستان، خرید منابع آموزشی از کتاب فروشی‌ها است. منابعی مانند لوح‌های فشرده آموزشی و کتاب‌های کمک آموزش مانند کتاب‌های نمونه سال یا کتاب‌های درسنامه در بیشتر کتاب فروشی‌های معتبر سطح شهرها موجود هستند.

البته هر کتابی قابل قبول نیست و برای تهیه یک کتاب آموزشی خوب باید به کیفیت کتاب آموزشی، نوعی انتقال مطالب در آن و مباحثی که در کتاب گفته می‌شود نیز توجه کرد. در صورتی که خرید کتاب‌های کمک آموزشی را از فروشگاهی معتبر انجام دهید، فروشنده شما را در زمینه خرید و انتخاب بهترین منبع راهنمایی می‌کند.

خرید از سایت‌های اینترنتی

یکی دیگر از روش‌های تهیه منابع آموزش نگارش دوم دبستان به خصوص فیلم‌های آموزشی که در بخش قبل در مورد آن‌ها صحبت شد، خرید این منابع از سایت‌های اینترنتی است.

این روزها سایت‌های مختلفی در زمینه آماده سازی و فروش انواع منابع آموزشی مجازی مانند آموزش نگارش فعالیت می‌کنند و ویدیوهای خود را مسقیما از طریق سایت به فروش گذاشته و در اختیار خریداری قرار می‌دهند.

در مورد خرید منابع آموزشی از سایت‌های اینترنتی هم توجه به کیفیت منابع و اعتبار سایتی که خرید از آن انجام می‌شود، اهمیت بسیار زیادی دارد.

چه مطالبی در منابع آموزشی نگارش دوم دبستان وجود دارد؟

محتوای اصلی تمام منابع آموزشی در همه دروس این مقطع و پایه تحصیلی، کتاب درسی و مطالبی است که در کتاب درسی دانش آموز وجود دارد.

اما بسته به نوع منبع ممکن است مطالبی اضافه و بیشتر از کتاب درسی هم در منبع آموزشی وجود داشته باشد که هدف از قرار دادن آن‌ها در منبع، یادگیری بهتر و بیشتر و تسلط دانش آموز به منابع درسی است.

از نمونه مطالبی که در بیشتر منابع آموزشی و روش‌های کمک آموزشی برای آموزش نگارش دوم دبستان وجود دارد، موارد زیر را می‌توان نام برد.

سوال نگارش دوم دبستان

سوال نگارش دوم دبستان در بیشتر محتواهای مربوط به این درس موجود است. این سوالات علاوه بر سوالات و تمرینات کتاب درسی است و برای تسلط و یادگیری بیشتر دانش آموز استفاده می‌شود. بسته به منبع آموزشی و نوع آن ممکن است سوال نگارش دوم دبستان در بخشی جداگانه یا بعد از هر درس به صورت تمرین اضافه قرار داده شود.

نگارش دوم دبستان درس اول با جواب

سوالات درس به درس و توضیحات درس به درس مطالب یکی دیگر از محتواهایی است که در منابع آموزشی وجود دارد. از نمونه این محتواها می‌توان به نگارش دوم دبستان درس اول با جواب اشاره کرد.

معمولا در ابتدای هر درس در منابع آموزشی یک درسنامه و بعد از آن سوالات درسی خود کتاب قرار دارد. بعد از سوالات خود کتاب بسته به نوع منبع آموزشی ممکن است تعداد سوال تالیفی وجود داشته باشد و بعد از سوالات تالیفی هم پاسخ سوالات و مطالب آموزشی کتاب و سوالات تالیفی به صورت درس به درس قرار می‌گیرد.

جواب نگارش دوم ابتدایی درس دوم

بعضی محتواها مانند انواعی از گام به گام‌ها آموزشی صرفا پاسخ درس به درس کتاب‌های مختلف را تالیف و آماده می‌کنند. در این محتواها درسنامه یا سوال مجزا وجود ندارد اما می‌توانید پاسخ کامل سوالات موجود در کتاب درسی را از آن‌ها پیدا کنید.

البته در منابع آموزشی کامل‌تر مانند فیلم‌های آموزش نگارش دوم دبستان بعد از آموزش مطالب درسی به دانش آموزان جواب کامل هر درس نیز به آن‌ها گفته می‌شود و طبیعتا این منابع کاربردی‌تر هستند.

بهترین منبع آموزش نگارش دوم دبستان کدام است؟

در میان منابع مختلفی که برای آموزش نگارش دوم دبستان معرفی شد، فیلم‌های آموزشی یکی از بهترین انتخاب‌ها هستند. با توجه به اینکه نگارش درسی است که بدون تکرار و تمرین تسلط به آن امکان‌پذیر نیست، وجود منبعی که این تکرار و تمرین را به صورت بصری با دانش آموز انجام دهد، اهمیت زیادی دارد.

یادگیری مطالب آموزشی این درس بدون  استفاده از منبعی تصویری غیر ممکن است. در این پایه تحصیلی دانش آموزان بیشتر به دنبال مطالب سرگرم کننده هستند و تمرین سوالات و مطالب از روی کتاب برای آن‌ها خسته کننده خواهد بود.

استفاده از منابع آموزشی ویدیویی و فیلم‌های آموزشی که بر پایه مطالب کتاب درسی آماده شده‌اند حتی توسط آموزش و پرورش هم مورد تایید قرار گرفته و به عنوان راه حلی برای تدریس راحت‌تر این درس پیشنهاد می‌شود.

استفاده از فیلم‌ها در آموزش نگارش دوم دبستان نه تنها در خانه، بلکه در مدرسه هم کاربردی است و به معلم در آموزش بهتر و راحت‌تر مطالب درسی کمک می‌کند. فیلم‌های آموزشی این درس در پایه دوم دبستان چند ویژگی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ارتقای سطح در طول آموزش

بیشتر فیلم‌های آموزش نگارش دوم دبستان، به صورت ارتقای سطح تدریس می‌شوند. به این معنی که در ابتدا از سطح مبتدی آغاز می‌شوند و به مرور و با پیشرفت و تسلط دانش آموز به سطح پیشرفته می‌رسند.

در بیشتر فیلم‌های آموزشی تدریس با مطالب پایه و حتی برگشت به عقب و آموزش نکاتی از سال اول دبستان آغاز می‌شود و بعد از تکرار و تمرین کافی، ارائه نمونه سوال و تسلط دانش آموز به مطالب پیشرفته شده و به جای تکرار مطالب پایه آموزش‌های جدید آغاز می‌شود.

در انتهای فیلم‌های آموزشی معمولا دانش آموز به این تسلط می‌رسد که بدون تکرار مطالب قبلی و برگشت به عقب قادر به پاسخگویی سوالات معلم یا مدرس فیلم باشد.

زمان کوتاه

یکی از نکات مهمی که در آموزش به کودکان ابتدایی باید توجه داشت و در فیلم‌های آموزش نگارش دوم دبستان هم به آن توجه می‌شود، مدت زمان آموزش است.

فیلم‌های طولانی دانش آموز را خسته می‌کنند و کیفیت یادگیری او را کاهش می‌دهند، به همین دلیل بیشتر محتواهایی که برای آموزش دانش آموزان این مقطع به خصوص در دروسی مانند نگارش که تمرینی هستند تولید می‌شود زمان کوتاهی دارند.

تقسیم آموزش مطالب فیلم‌های آموزشی به زمان‌های کوتاه چند مزیت دارد. اولین مزیت انجام این کار عدم خستگی دانش آموز در مشاهده مطالب است. همچنین اگر نیاز به تکرار یک مطلب برای تسلط بیشتر دانش آموز بود این کار به سادگی امکان‌پذیر است.

به علاوه با فیلم‌های کوتاه مدت دانش آموز هیچ مطلبی را از دست نداده و تقسیم بندی و برنامه ریزی برای مشاهده ویدیوهای آموزشی توسط او نیز ساده‌تر می‌شود. مشاهده فیلم‌های کوتاه مدت حتی برای والدینی که به دنبال تسلط در مطالب آموزشی فرزندان هستند هم راحت‌تر است.

محتوای کامل

به عبارت دیگر مطالبی که در کتاب فارسی آموزش داده شده است در کتاب نگارش تکرار و تمرین می‌شود تا دانش آموز به آن‌ها تسلط بیشتری پیدا کند. به همین دلیل در بیشتر ویدیوهای آموزش نگارش دوم دبستان، جواب کتاب نگارش دوم دبستان به طور کامل ارائه می‌شود.

والدین یا معلمانی که از ویدیو های آموزشی برای تدریس به دانش آموزان استفاده می‌کنند این امکان را دارند که بر اساس سطح دانش آموز و هدف استفاده از فیلم‌ها پاسخ کتاب را در اختیار دانش آموز قرار داده یا برای بررسی سطح دانش آموز استفاده کنند.

جواب کتاب نگارش دوم دبستان

کتاب نگارش دوم دبستان به صورت سوال طراحی شده است. این کتاب به موازات کتاب فارسی و بر پایه دروس کتاب فارسی طراحی شده است. به عبارت دیگر مطالبی که در کتاب فارسی آموزش داده شده است در کتاب نگارش تکرار و تمرین می‌شود تا دانش آموز به آن‌ها تسلط بیشتری پیدا کند.

به همین دلیل در بیشتر ویدیوهای آموزش نگارش دوم دبستان، جواب کتاب نگارش دوم دبستان به طور کامل ارائه می‌شود.

والدین یا معلمانی که از ویدیو های آموزشی برای تدریس به دانش آموزان استفاده می‌کنند این امکان را دارند که بر اساس سطح دانش آموز و هدف استفاده از فیلم‌ها پاسخ کتاب را در اختیار دانش آموز قرار داده یا برای بررسی سطح دانش آموز استفاده کنند.

راهنمای استفاده از فیلم‌های آموزشی نگارش دوم دبستان

استفاده از فیلم‌های آموزش نگارش دوم دبستان به عنوان بهترین منبع آموزشی این درس روش‌های مختلفی دارد. در درجه اول باید دقت کرد که انتخاب بهترین روش استفاده از این منبع به شرایط بستگی دارد.

از جمله نکاتی که در انتخاب روش مناسب به استفاده از فیلم‌های آموزشی باید به آن‌ها توجه کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بازه زمانی استفاده از فیلم‌های آموزشی
 • سطح دانش آموز و میزان تسلط او به مطالب کتاب درسی
 • میزان تسلط والدین به مطالب کتاب درسی دانش آموز
 • علاقه دانش آموز به استفاده از فیلم‌های آموزشی و….

استفاده در کنار کتاب درسی

یکی از روش‌های استفاده از فیلم‌های آموزشی استفاده از آنها در کنار کتاب درسی اصلی دانش آموز است. این روش مناسب زمانی است که در طول سال تحصیلی از فیلم‌های آموزشی استفاده می‌شود.

در این روش والدین می‌توانند بعد از تدریس هر درس از کتاب نگارش در مدرسه آموزش مربوط به آن در فیلم آموزشی را در منزل پخش کنند تا با تکرار مطالب توسط فیلم، تسلط دانش آموز به آن بیشتر شود.

استفاده به جای کتاب درسی

در مواردی می‌توان فیلم آموزش نگارش دوم دبستان را به جای کتاب درسی استفاده کرد. این روش مناسب شرایطی است که والدین قصد آموزش مطالب درسی قبل از ورود دانش آموز به پایه تحصیلی مورد نظر را دارند.

بیشتر والدین ترجیح می‌دهند که در فصل تابستان یکبار مطالب درسی پایه بعدی را با دانش آموز خود مرور کنند تا تسلط دانش آموز و یادگیری مطالب توسط او در کلاس درس بیشتر شود.

البته در مورد این روش استفاده از فیلم‌های آموزشی باید دقت کرد که احتمال ایجاد دوگانگی در یادگیری دانش آموز وجود دارد، بنابراین صرفاً باید از ویدیو هایی استفاده کرد که کیفیتی مشابه تدریس در مدرسه دارند.

تنوع آموزشی

بازیگوشی ویژگی مشترک تمام دانش آموزان پایه‌های اول تا سوم دبستان است. سن دانش آموزان در این مقاطع به گونه‌ای است که بازی و تفریح را به آموزش و یادگیری ترجیح می‌دهند. در چنین شرایطی استفاده از یک ویدیوی آموزشی برای آموزش دروس در کنار کتاب درسی و آموزش در مدرسه به یادگیری بهتر دانش آموزان کمک می‌کند. این موضوع به خصوص برای آموزش نگارش دوم دبستان که درسی ساده اما به دلیل تمرینات زیاد کتاب درسی اغلب خسته کننده است، کمک زیادی می‌کند.

چرا در آموزش نگارش دوم دبستان نیاز به منبع کمکی است؟

بیشتر ما تصور می‌کنیم که منابع کمک درسی و کمک آموزشی مخصوص پایه‌های تحصیلی بالاتر به خصوص نزدیک به کنکور است، در حالی که اینطور نیست. منابع کمک آموزشی در هر پایه و مقطع تحصیلی مورد نیاز هستند با کیفیت آموزش به دانش آموز بیشتر شده و یادگیری برای او ساده‌تر شود. یادگیری درسی به ظاهر ساده مانند نگارش هم برای بعضی دانش آموزان بسیار سخت است و در صورت عدم استفاده از منبع کمک آموزشی غیر ممکن هم خواهد بود.

بسیاری از معلمان آموزش نگارش دوم دبستان را با کمک منابع کمک آموزشی انجام می‌دهند و به استفاده از این منابع در منزل هم توصیه می‌کنند تا سطح یادگیری دانش آموز بیشتر شود. از دلایل این موضوع می‌توان به اهمیت درس نگارش در پایه‌های بعدی اشاره کرد. بسیاری از افرادی که در بزرگسالی توانایی نوشتن متن‌های حتی ساده را ندارند، در سنین پایین‌تر و آموزش ابتدایی با دروسی مانند نگارش مشکل داشته‌اند.

روش‌های آمادگی برای امتحان نگارش دوم دبستان

هر چند امتحانات در مقطع ابتدایی به خصوص پایه‌های اول، دوم و سوم که پایه آموزش هستند ساده‌تر گرفته می‌شود اما این موضوع به معنی بی‌اهمیتی یا کم اهمیتی آن‌ها نیست. امتحانات از پایه اول دبستان اهمیت داشته و والدین باید دانش آموز خود را برای شرکت در آن‌ها و موفقیت در امتحان آماده کنند. تجربه شرکت در امتحانات ساده و کم استرس پایه‌های اولیه تحصیل، باعث کاهش استرس دانش آموز در مقاطع و پایه‌های بالاتر می‌شود.

همچنین دریافت نمره یا نتیجه بهتر، انگیزه دانش آموز را برای مطالعه و یادگیری بهتر بیشتر می‌کند. در حالت کلی، دانش آموزان برای موفقیت در امتحان باید به دروس مسلط باشند. این تسلط در درس‌هایی مانند آموزش نگارش دوم دبستان که حتی محتوای آن‌ها هم تکرار و تمرین است با روش‌های زیر قابل دستیابی است.

استفاده از سوالات نگارش دوم دبستان با جواب

یکی از رو‌ش‌های مناسب برای تسلط بیشتر به مطالب آموزش نگارش دوم دبستان و تکرار و تمرین آن‌ها به منظور آمادگی برای شرکت در امتحانات آموزشی، استفاده از سوالات نگارش دوم دبستان با جواب است. همان‌طور که گفته شد سوال و جواب‌های این کتاب درسی به شکل‌های مختلفی قابل دسترس هستند. کتاب گام به گام آموزشی یکی از بهترین منابع دسترسی به تمام سوالات کتاب‌های درسی و جواب آن‌ها است. همچنین سوال و جواب‌های این کتاب که در متن و محتوای کتاب درسی وجود دارد از بیشتر وب سایت‌ها قابل دریافت است.

نمونه سوال نگارش دوم دبستان

نمونه سوال نگارش دوم دبستان راه دیگر تسلط به مطالب آموزشی برای شرکت در امتحانات این درس و موفقیت در آن‌ها است. والدین با دریافت نمونه سوالات این درس و درس‌های مختلف و تمرین این نمونه سوالات با دانش آموز خود در خانه می‌توانند تسلط او در زمینه مطالب آموزشی را بیشتر کنند. تنوع نمونه سوالات در اینترنت بسیار زیاد است تا به عنوان والدین این امکان را داشته باشید که بسته به سطح علمی دانش آموز خود و میزان تسلط او به مطالب درسی، نمونه سوال مناسب را انتخاب کنید. برای آمادگ بیشتر حتی امکان استفاده از نمونه سوالات در سطح‌های مختلف هم برای دانش آموز وجود دارد.

کاربرگ نگارش دوم ابتدایی با جواب

دیگر روش تسلط به مطالب آموزش نگارش دوم دبستان و روشی مناسب برای تکرار و تمرین مطالب استفاده از کاربرگ نگارش دوم ابتدایی با جواب است. مزیت کاربرگ‌ها تنوع سطح سوالات در آن‌ها و موضوعاتی است که در کاربرگ ارائه می‌شود. بیشتر کاربرگ‌ها در پایه‌های تحصیلی پایین‌تر به صورت جذاب و سرگرم کننده، مناسب سن دانش آموز طراحی می‌شوند. والدین با استفاده از این کاربرگ‌ها می‌توانند تسلط دانش آموز خود را به مطالب آموزشی بیشتر کرده و سپس با بررسی جواب کاربرگ از یادگیری مطالب توسط دانش آموز اطمینان حاصل کنند.

استفاده از منابع نگارش دوم ابتدایی با جواب

یکی دیگر از روش‌های کسب آمادگی دانش آموزان برای امتحانات استفاده از محتواها و منابع آموزشی نگارش دوم ابتدایی با جواب است. همان‌طور که در بخش‌های قبل گفته شد بسیاری از منابع آموزشی چنین محتواهایی را آماده می‌کنند تا دانش آموز بعد از یادگیری مطالب و تسلط به آن‌ها جواب سوالات را بررسی کرده و با استفاده از آن‌ها از یادگیری خود اطمینان حاصل کند.

نکاتی برای انتخاب بهترین منبع آموزش نگارش دوم دبستان

حالا که با اهمیت استفاده از یک آموزش مناسب برای درسی مانند نگارش دوم دبستان آشنا شدید و انواع مطالب و روش‌هایی که دانش آموزان در آموزش این درس فرا می‌گیرند، آشنایی پیدا کردید به یک مسئله مهم یعنی انتخاب بهترین منبع آموزش نگارش دوم دبستان می‌رسیم. منابع آموزشی درسی اولویت بندی مشخصی دارند و براساس سطح دانش آموز یکی از آن‌ها انتخاب می‌شود اما نکاتی هم وجود دارد که توجه به آن‌ها انتخاب بهترین منبع آموزش را ساده‌تر می‌کند. برخی از این نکات را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

وضعیت دانش آموز

اولین نکته که در انتخاب منبع آموزش نگارش دوم دبستان اهمیت زیادی دارد و باید به آن توجه کرد، وضعیت دانش آموز است. آمادگی دانش آموز خود را در نظر داشته باشید و بر اساس آن اقدام به انتخاب منبع آموزشی مناسب کنید. طبیعتا کار کردن با منبعی مانند کتاب کمک آموزشی برای دانش آموزی که هیچ پیش زمینه‌ای از درس نگارش نداشته یا در این درس بسیار ضعیف است، ساده نیست و چنین دانش آموزی باید از منابع حرفه‌ای و کامل‌تر مانند فیلم‌های آموزشی برای یادگیری بهتر و بیشتر استفاده کند.

بودجه و توان مالی

موضوع دیگری که به انتخاب بهترین منبع آموزشی برای آموزش نگارش دوم دبستان کمک می‌کند و با در نظر داشتن آن می‌توانید یک منبع مناسب برای آموزش این درس به دانش آموزان خود انتخاب و خریداری کنید، بودجه و توان مالی است. همان‌طور که گفته شد کار با یک معلم خصوصی نتیجه بخش اما پر هزینه خواهد بود، در حالیکه فیلم‌های آموزشی همان کیفیت و گاهی نتیجه و کیفیت بهتر اما هزینه کمتری دارند. بنابراین قبل از هر اقدامی در مورد انتخاب روش آموزشی برای درست نگارش، بودجه خود را در نظر داشته باشید و با توجه به آن برای خرید اقدام کنید.

زمان

یکی دیگر از موضوعاتی که در انتخاب بهترین منبع آموزشی برای آموزش نگارش دوم دبستان به دانش آموزان این پایه تحصیلی کمک زیادی می‌کند، زمان خریداری و تهیه منبع آموزشی است. برای مثال اگر قصد خرید منبع آموزشی در فصل تابستان و پیش از ورود دانش آموز به پایه دوم دبستان را دارید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب خواهید داشت اما اگر نزدیک به فصل امتحانات و برای موفقیت در امتحانات، به خصوص برای دانش آموزی با پایه ضعیف منبع خریداری می‌کنید باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که مطالب را در مدت زمان کم اما با کیفیت بالا به دانش آموز شما، آموزش دهد.

حرف آخر آموزش نگارش دوم دبستان

با توجه به اهمیت آموزش نگارش دوم دبستان در تسلط دانش آموزان به نگارش مقاطع بعدی و تاثیر این درس در معدل دانش آموز، اگر فرزند شما به آموزش بیشتر این درس نیاز دارد بهتر است منبعی مناسب را برای او خریداری کنید. در این مطلب در مورد اهمیت آموزش صحیح این درس و نکاتی که به تهیه بهترین منبع آموزشی کمک می‌کند، صحبت کردیم. بهترین منبع آموزش نگارش دوم دبستان و دیگر دروس از مقطع ابتدایی تا کنکور را می‌توانید در سایت استاد اجازه مشاهده و در صورت نیاز خریداری کنید.

نگارش دوم دبستان درس اول
نگارش دوم دبستان صفحه
نگارش دوم دبستان صفحه ۱۲
نگارش دوم دبستان صفحه ۱۰
نگارش دوم دبستان صفحه ۹
نگارش دوم دبستان درس اول با جواب
نگارش دوم دبستان صفحه ۱۱
نگارش دوم دبستان صفحه ۱۳
نگارش دوم دبستان ایران توشه
نگارش دوم دبستان ادامه داستان کلاغ در
نگارش دوم دبستان درس ایران زیبا
نگارش دوم دبستان فصل اول
نگارش دوم دبستان من اگر
نگارش سوم دبستان درس اول
نگارش دوم دبستان با جواب
نگارش دوم دبستان با جواب صفحه ۱۵
نگارش دوم دبستان با جواب صفحه 10
نگارش دوم دبستان با جواب صفحه 47
نگارش دوم دبستان با جواب کامل
نگارش دوم دبستان با جواب صفحه ۴۱
نگارش دوم دبستان با جواب صفحه 66
نگارش دوم دبستان با جواب صفحه ۵۶
نگارش با جواب دوم دبستان
گام ب گام نگارش دوم دبستان درس ششم
نگارش دوم دبستان پی دی اف
نگارش دوم دبستان پادرس
نگارش دوم دبستان پرواز قطره
نگارش سوم دبستان پادرس
نگارش سوم دبستان پیراهن بهشتی
نگارش دوم ابتدایی پرواز قطره
نگارش سوم دبستان پی دی اف
نگارش دوم ابتدایی پرچم
نگارش دوم دبستان تابستان گرما شنا
امتحان نگارش دوم دبستان ترم اول
سوالات نگارش دوم دبستان ترم اول
سوالات نگارش دوم دبستان تا درس دهم
نمونه سوال نگارش دوم دبستان تا درس هشتم
نمونه سوال نگارش دوم دبستان تا درس هفتم
نگارش دوم دبستان صفحه ۸۸ تا ۹۱
نگارش دوم دبستان جواب
نگارش دوم دبستان جواب صفحه ۸۸
نگارش دوم دبستان جواب صفحه ۷۱
نگارش دوم دبستان جواب صفحه ۸۰
نگارش دوم دبستان جواب صفحه ۶۳

تمامی دروس دوم ابتدایی:  آموزش دوم ابتدایی

سایر آموزش های دوم ابتدایی

آموزش ریاضی دوم دبستان

آموزش هدیه های اسمانی دوم دبستان

آموزش فارسی دوم دبستان

آموزش قران دوم دبستان

آموزش علوم دوم دبستان

آموزش اول ابتدایی

آموزش اول ابتدایی

تمامی دروس اول ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

تمامی دروس دوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

تمامی دروس سوم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

تمامی دروس چهارم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

تمامی دروس پنجم ابتدایی

آموزش ششم ابتدایی

تمامی دروس ششم ابتدایی

آموزش پایه هفتم

آموزش پایه هفتم

تمامی دروس پایه هفتم

آموزش پایه هشتم

آموزش پایه هشتم

تمامی دروس پایه هشتم

آموزش پایه نهم

آموزش پایه نهم

تمامی دروس پایه نهم

آموزش پایه دهم

آموزش پایه دهم

تمامی دروس پایه دهم

آموزش پایه یازدهم

آموزش پایه یازدهم

تمامی دروس پایه یازدهم

آموزش پایه دوازدهم

آموزش پایه دوازدهم

تمامی دروس پایه دوازدهم

نظرات دانشجویان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش نگارش دوم دبستان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *