پخش ویدیو

آموزش هدیه های آسمانی دوم دبستان

آموزش هدیه های آسمانی دوم دبستان از اول به صورت گام به گام کتاب درسی رو به صورت تشریحی آموزش داده است

مدرس این دوره خانم فاطمه سنچولی میباشد. این دوره برای دانش آموزان پایه دوم ابتدایی که سعی در تقویت پایه و مهارت خود دارند بسیار کاربردی و مفید میباشد
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
آموزش هدیه های آسمانی دوم دبستان

حق کپی ویدئو مجاز نمی باشد

شما اینجا هستید:

آموزش ویدئویی هدایای آسمانی دوم دبستان

سطح جلسه:

سطح مبتدی تا پیشترفته

مدت ویدیو:

حدود 3 ساعت

مدرس:

فاطمه سنچولی

سطح مبتدی تا پیشترفته
حدود 3 ساعت
30فایل
69 جلسه

توضیحات دوره

آموزش هدیه های آسمانی دوم دبستان

آموزش هدیه های آسمانی دوم ابتدایی یکی از مواردی است که دانش آموزان و مدرسان زیادی برای دسترسی به آن، جست و جوی زیادی دارند. در این مقاله قصد داریم تا به موارد مهم و کاربردی این درس از پایه دوم ابتدایی بپردازیم. با ما بمانید و مطالب مفید این مقاله را از دست ندهید.

هدیه های آسمانی دوم دبستان با جواب

برای پاسخ به سوالات کتاب هدیه های آسمانی هیچ اصول و قواعد خاصی وجود ندارد و شما می‌توانید صرفا با اطلاعات عمومی و یا نظر شخصی خود، به پاسخگویی به سوالات این درس بپردازید. در ادامه به موارد موجود در این درس اشاره کرده‌ایم؛ شما نیز می‌توانید با خلاقیت و یا ایده‌های مختص به خودتان از این پاسخ‌ها الهام بگیرید و پاسخ نهایی را در کتاب خود یادداشت کنید.

11

البته لازم به ذکر است که برای پاسخ و رعایت اصول و استانداردهای آموزش هدیه های آسمانی دوم ابتدایی و یا هر درس دیگری در هر پایه دیگر، ملزم به آن هستید که پاسخ حاضر و آماده از هر سوال را در اختیار دانش آموز قرار ندهید؛ چرا که از یادگیری و رشد ذهنی دانش آموز جلوگیری کرده و اجازه فکر کردن و بیان نظر شخصی خودش را به او نمی‌دهید. بنابراین پس از مدتی طولانی به عواقب جبران ناپذیری دچار خواهید شد.

بدیهی است که شما به عنوان یک والد و یا مدرس، پاسخ همه سوالات را بدانید و به نظر ساده و پیش پا افتاده برسد؛ اما همین سوالات ساده و پیش پا افتاده؛ ذهن کودک به چالش می‌کشد و حس استقلال و توانمندی پیدا می‌کند.

در ادامه این مقاله به پاسخ‌های برخی از سوالات کتاب هدیه های آسمانی دوم ابتدایی پرداخته‌ایم تا شما والدین و مدرسان نو پا، با نحوه پاسخگویی به سوالات این درس بیشتر آشنا شوید.

مشاهده کنید: آموزش دوم ابتدایی و نکات ضروری مربوط به این مقطع تحصیلی

پاسخ سوالات درس اول هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

22

·       فکر می‌کنم صفحه 12 هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

سوال: اگر خورشید نبود….

پاسخ: زمین سرد می‌شد و دیگر نور و گرمایی برای ادامه دادن به زندگی نداشتم. همه جا تیره و تاریک و صبح و شب ادغام می‌شد.

·       بگرد و پیدا کن صفحه 12 هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

سوال: هدیه‌های زیبای خدا را در این عکس پیدا کرده و برای دوستانت بگو.

پاسخ: آسمان آبی، درختان زیبای سر به فلک کشیده، کوه‌های استوار و آب زلال

·       بازی و نمایش صفحه 12 هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

سوال: با دوستان خود نمایشی را اجرا نمایید که نشان دهد که اگر یک روز آب خانه یا مدرسه قطع گردد، چه مشکلاتی پیش می‌آید؟

پاسخ: در این قسمت از آموزش هدیه های آسمانی دوم ابتدایی، نمایشنامه‌ای در خصوص این مورد با دوستان خود تهیه کنید و آن را در کلاس اجرا کنید. مثلا یکی از روزهایی که در خانه با بحران بی آبی مواجه شده بودید را به یاد آورید و راه حلی که در ذهنتان آمد را تحت عنوان یک نمایش کوتاه برای همکلاسی‌های خود اجرا کنید.

·       دوست دارم صفحه 13 هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

سوال: این کودک زیبا خواهر من است. نام او هدیه است. مادرم می‌گوید: خدای مهربان این هدیه را به ما داده است. دوست دارم خدا را شکر کنم و به او بگویم: ای خدای مهربان….

پاسخ: تو را شکر می‌کنم بابت نعمت‌های زیبایی که به من داده‌ای. ممنونم که مرا لایق دانستی تا خواهری زیبا و مهربان به من عطا کنی. امیدوارم بتوانم از او به درستی مراقبت کنم و با اعمال نیک، خودم و تو را راضی و خشنود کنم.

پاسخ سوالات درس دوم هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

33

·       فکر می‌کنم صفحه 16 هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

سوال: ساجده با خود چه گفت؟

پاسخ: ساجده با خودش گفت: بهتر است من هم بروم وضو بگیرم و در کنار مادر نمازم را ادا کنم.

·       دوست دارم صفحه 16 هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

سوال: وقتی پدر و مادرم نماز می‌خوانند…

پاسخ: احساس خوبی پیدا می‌کنم که در خانواده‌ای زندگی می‌کنم که اعتقادات خود را حفظ کرده و با ارتباط با خداوند متعال، برکت و آرامش را در زندگی آورده‌اند. از خدا می‌خواهم سایه پدر و مادرم را بالای سرم نگه دارد و مرا هم لایق هم صحبتی با خودش بداند و به گفتگو با خویش دعوتم کند.

·       گفت و گو کنیم صفحه 16 هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

44

سوال: با درس خواندن از کدام نعمت‌های خداوند می‌توان تشکر کرد؟

پاسخ: خداوند را شاکرم که به من چشمانی بینا برای خواندن، گوشی شنوا برای شنیدن و ذهنی سالم برای فهمیدن عطا کرده تا بتوانم درس‌هایم را بخوانم و در زندگی به انسانی مفید و موفق تبدیل شوم.

چند نمونه از پاسخ‌ها و نحوه آموزش هدیه های آسمانی دوم ابتدایی را تا به این قسمت از مقاله آموختیم. همان طور که مطالعه فرمودید، هیچ مورد عجیب و پیچیده‌ای در پاسخ به این سوالات وجود نداشت؛ بنابراین موظف هستید تنها به عنوان یک همراه و راهنما در کنار دانش آموز باشید تا بهتر به سوالات پاسخ دهد.

نحوه تدریس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

تدریس و آموزش این درس پایه دوم ابتدایی، تدریس دشواری نبوده و به راحتی با مطالب کتاب درسی و همچنین اطلاعات درست و موثق و نحوه ارائه درست مطلب، می‌توانید درس هدیه های آسمانی را به دانش آموز یا فرزند خود آموزش دهید.

به خاطر داشته باشید که محیطی شاد و آرام و بیانی درست را برای تدریس این درس فراهم کنید؛ چرا که علاوه بر روحیه حساس کودکان در این سن، تاثیرگذاری سخن شما نیز باید بالا باشد.

همان طور که می‌دانید و از نام این درس پیدا است، اغلب مطالب این درس به هدیه‌های خداوند و مطالب مربوط به خداپرستی و دین داری اشاره دارد؛ بنابراین نباید تدریس را به گونه‌ای پیش ببرید که کودک نه تنها از درس و مطالعه، بلکه از خدا نیز دوری کند.

دانلود کتاب هدیه های آسمانی دوم دبستان

برای دانلود کتاب هدیه های آسمانی پایه دوم دبستان از طریق لینک زیر، فایل کتاب را دریافت کنید.

دانلود فایل کتاب برای آموزش هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

سوره های کتاب هدیه های آسمانی دوم دبستان

سوره‌های کتاب هدیه های آسمانی نسبت به سایر کتب مشابه مانند کتاب قرآن و دینی و… تعداد کمتری دارد. شما می‌توانید سوره‌های این کتاب را از طریق نسخه اصلی کتاب که در بالا لینک دانلود آن را قرار دادیم، دریافت کنید.

فایل صوتی صفحه به صفحه هدیه های آسمانی دوم دبستان

برای استفاده از فایل صوتی یا آموزش هدیه های آسمانی دوم ابتدایی، لازم است پکیج‌های آموزشی این کتاب را خریداری کنید و کودک را از این طریق به سمت آموزش و یادگیری سوق دهید. به طور کلی استفاده از پکیج‌های آموزشی برای کودکان در این سن پیشنهاد نمی‌شود؛ بنابراین سعی کنید نوعی از یادگیری را در اختیار کودک قرار دهید که در آن تعامل وجود داشته باشد.

آموزش این کتاب کار دشواری نیست و هر کسی با هر سطح دانش و اطلاعات، می‌تواند در یادگیری کودک نقش پر رنگی داشته باشد؛ اما این به آن معنا نیست که کودک را از گوش دادن به فایل‌های صوتی و یا پکیج‌های آموزشی کاملا منع کنید. بهتر است ابتدا روشی تعاملی را در نظر داشته باشید و در کنار آن به عنوان روشی مکمل، از روش‌های کمکی برای یادگیری بهتر استفاده کنید.

عکس کتاب هدیه های آسمانی دوم دبستان

با توجه به اینکه هر ساله از طراحی تا محتوای کتاب‌های درسی تغییر می‌کنند؛ تصویر ثابت و مشخصی برای این کتاب وجود نخواهد داشت؛ اما در ادامه آخرین تصویر از کتاب هدیه های آسمانی که مربوط به سال 1401-1402 می‌شود را قرار داده‌ایم.

55

آموزش صفحه به صفحه کتاب هدیه های آسمانی دوم دبستان

برای آموزش هدیه های آسمانی دوم ابتدایی در منزل، از کودک خود بخواهید هر درس جدیدی را که فرا می‌گیرد، در خانه برای شما توضیح دهد و به نوعی با او بازی کنید.

مثلا شما نقش یک دانش آموز را دارید و او به عنوان یک معلم به شما درسی که فرا گرفته را آموزش می‌دهد. با این کار در قالب بازی و سرگرمی، درس را برای او مرور می‌کنید و مطالب در حافظه بلند مدت کودک قرار می‌گیرد.

برای کودکانی که به نوعی بد قلق هستند و از آموزش و یادگیری فراری هستند، بهتر است از این روش برای یادگیری استفاده کنید و او را تشویق به یادگیری کنید. آموزش صفحه به صفحه کتاب هدیه های آسمانی در پکیج‌ها و دوره‌های زیادی قابل دسترسی است اما بهتر است برای آموزش و یادگیری خلاقیت داشته باشید تا کودک را به مطالعه بیشتر ترغیب کنید.

کلام آخر

امیدواریم از مطالب این مقاله لذت برده باشید و از نکات ذکر شده در آن به خوبی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کودکان در پایه‌های پایین‌تر، پتانسیل بیشتری برای یادگیری و عادات درست مطالعه و آموزش دارند؛ بنابراین آنها را با بازی و سرگرمی بیش از حد درگیر نکنید و همواره سعی در شکل دادن عادات درست در وی باشید. این روش‌ها برای همیشه برای کودک کار ساز خواهد بود و احتمال بروز مشکلاتی که ممکن است در آینده در رابطه با آموزش و یادگیری داشته باشد، را کاهش خواهید داد.

در صورتی که نظر، پیشنهاد و یا تجربه‌ای در خصوص آموزش هدیه های آسمانی دوم ابتدایی دارید، در قسمت دیدگاه برای مدرسان و والدین دیگر نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر از همراهی شما.

هدیه های آسمان دوم دبستان درس اول
هدیه های آسمان دوم دبستان صفحه ۱۲
هدیه های آسمان دوم دبستان صفحه ۱۶
هدیه های آسمان دوم دبستان درس دوم
هدیه های آسمان دوم دبستان صفحه 16
هدیه های آسمان دوم دبستان صفحه ۶۱
هدیه های آسمان دوم دبستان صفحه ۸۶
هدیه های آسمان دوم دبستان صفحه ۷۸
هدیه های آسمان دوم دبستان پی دی اف
هدیه های آسمان سوم دبستان درس اول
هدیه های آسمانی دوم دبستان اهل سنت
ازمون هدیه های اسمان دوم دبستان
هدیه های آسمانی دوم دبستان درس اول
هدیه های آسمانی دوم دبستان با جواب
هدیه های آسمانی دوم دبستان
هدیه های آسمانی دوم دبستان درس چهاردهم
هدیه های آسمانی دوم دبستان درس ۹
هدیه های آسمانی دوم دبستان صفحه ۶۱
هدیه های آسمانی دوم دبستان درس ۱۰
هدیه های آسمانی دوم دبستان درس چهارم
هدیه های آسمانی دوم دبستان صفحه ۷۸
هدیه های آسمان دوم دبستان با جواب
هدیه های آسمانی دوم دبستان با جواب درس چهارم
هدیه های آسمانی دوم دبستان با جواب درس هفتم
هدیه های آسمانی دوم دبستان با جواب صفحه ۲۰
هدیه های آسمانی سوم دبستان با جواب
هدیه های آسمانی سوم دبستان با جواب درس ۱۵
هدیه های آسمانی سوم دبستان با جواب درس ۱۶
گام به گام هدیه های آسمان دوم دبستان
گام به گام هدیه های آسمانی دوم دبستان۹۹
درس به درس هدیه های آسمانی دوم دبستان
هدیه های آسمانی دوم دبستان درس پانزدهم
هدیه های آسمانی دوم دبستان درس پنجم
هدیه های آسمان سوم دبستان درس پانزدهم
هدیه های آسمان سوم دبستان درس پنجم
هدیه های آسمانی سوم دبستان درس پنجم
هدیه های آسمانی سوم دبستان درس پانزدهم
هدیه های آسمانی سوم دبستان درس پانزدهم صفحه ۹۹
تدریس هدیه های آسمان دوم دبستان
تدریس هدیه های آسمانی دوم دبستان
هدیه های آسمانی سوم دبستان درس جشن تکلیف
تدریس هدیه های آسمان دوم ابتدایی
راهنمای تدریس هدیه های آسمان دوم دبستان
تحلیل هدیه های آسمانی دوم ابتدایی
تدریس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی
تست هدیه های آسمانی دوم ابتدایی
هدیه های آسمان سوم ابتدایی جدید
کتاب هدیه های آسمانی دوم دبستان جدید
هدیه های آسمان دوم دبستان درس چهارم
هدیه های آسمان سوم دبستان درس چهاردهم
هدیه های آسمان سوم دبستان درس چهارم
هدیه های آسمانی سوم دبستان درس چهارم
هدیه های آسمانی سوم دبستان درس چهاردهم
هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس چهارم
حل کتاب هدیه های آسمانی دوم دبستان
هدیه های آسمانی سوم دبستان با خانواده
نمونه سوال هدیه های آسمانی دوم ابتدایی خرداد ماه
هدیه های آسمانی سوم دبستان درس هفدهم خواب شیرین
هدیه های آسمانی سوم ابتدایی درس هفدهم خواب شیرین

سایر آموزش های دوم ابتدایی

آموزش ریاضی دوم دبستان

آموزش نگارش دوم دبستان

آموزش فارسی دوم دبستان

آموزش قران دوم دبستان

آموزش علوم دوم دبستان

آموزش اول ابتدایی

آموزش اول ابتدایی

تمامی دروس اول ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

آموزش دوم ابتدایی

تمامی دروس دوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

آموزش سوم ابتدایی

تمامی دروس سوم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

آموزش چهارم ابتدایی

تمامی دروس چهارم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

آموزش پنجم ابتدایی

تمامی دروس پنجم ابتدایی

آموزش ششم ابتدایی

تمامی دروس ششم ابتدایی

آموزش پایه هفتم

آموزش پایه هفتم

تمامی دروس پایه هفتم

آموزش پایه هشتم

آموزش پایه هشتم

تمامی دروس پایه هشتم

آموزش پایه نهم

آموزش پایه نهم

تمامی دروس پایه نهم

آموزش پایه دهم

آموزش پایه دهم

تمامی دروس پایه دهم

آموزش پایه یازدهم

آموزش پایه یازدهم

تمامی دروس پایه یازدهم

آموزش پایه دوازدهم

آموزش پایه دوازدهم

تمامی دروس پایه دوازدهم

نظرات دانشجویان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش هدیه های آسمانی دوم دبستان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *